17:23 25.05.2021

У Мінрегіоні України планують наростити темпи термомодернізації та вийти на 3% на рік

2 хв читати
У Мінрегіоні України планують наростити темпи термомодернізації та вийти на 3% на рік

Міністерство розвитку громад та територій України планує наростити темпи термомодернізації і вийти на 3% на рік, повідомив перший заступник міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

"Коли ми запустимо все-таки масштабну термомодернізацію, то це будуть і нові робочі місця, і як результат - зростання економіки. Основне завдання - сприяти глибокій термомодернізації. І ті зобов'язання, які у нас є перед energy community, зокрема, - це наростити темпи нашої термомодернізації. Як мінімум 1% відсоток на рік до 2025 року - це дуже нелегке завдання, і ми розуміємо, що цього недостатньо. Тому є більш амбітна мета - вийти на темпи в 3% на рік і рухатися далі в цьому напрямі", - сказав Лозинський на презентації законопроекту "Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель" у вівторок.

За його словами, законопроект передбачає внесення змін до двох законів - про енергетичну ефективність будівель та про Фонд енергоефективності.

"Пропоновані зміни - це запровадження стратегії термомодернізації будівель із чітким плануванням, створення національної бази даних і введення обов'язкової системи енергоменеджменту насамперед в органах державної влади. Ми очікуємо, що наявність стратегії допоможе вирішити низку питань, зокрема й щодо імплементації наших положень в європейські директиви", - уточнив Лозинський.

У Мінрегіоні переконані, що значною перевагою, передбаченою в напрацьованому законопроекті, є можливість здійснювати поетапну глибоку термомодернізацію з чіткими вимогами до проектів, оскільки "не завжди вдаватиметься за один бюджетний період чи будівельний сезон здійснити комплексну термомодернізацію".

Водночас законопроект передбачає системи енергетичної сертифікації, щоб такі сертифікати, зокрема, складалися лише для будівель, уведених в експлуатацію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА