20:16 25.05.2021

Глава енергокомітету Герус висловився за підвищення price-cap на ринку електроенергії і послаблення ПСО стосовно населення

2 хв читати
Глава енергокомітету Герус висловився за підвищення price-cap на ринку електроенергії і послаблення ПСО стосовно населення

Підвищення price-cap на електроенергетичному ринку було б абсолютно ринковим кроком, яке дозволило б зменшити держрегулювання на ньому, вважає глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

"На мій погляд, зараз чудовий момент для проведення лібералізації ринку електроенергії. Абсолютно ринковим кроком було б зменшення державного регулювання ринку через підвищення прайс-кепів, щоб вони не втручалися до його роботи", - сказав Герус під час онлайн-зустрічі з бізнесом в Європейській бізнес асоціації у вівторок, коментуючи питання про вплив низької ціни електроенергії на ринку на підготовку генерації до опалювального сезону.

За його словами, підвищення енергорегулятором прайс-кепів дозволило б у пікові години продавати електроенергію дорожче, щоб було б вигідно генерації і сприяло підготовці до майбутнього осінньо-зимового періоду.

Під час конференції Герус також висловився за поступове послаблення спецзобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО).

"Неправильно з точки зору рівності всіх учасників ринку покладати ПСО тільки на державну генерацію. Треба або розкидати на всіх, або поступово попускати його, щоб поліпшити фінансовий стан держгенерації. Я більше схиляюся до другого", - зазначив Герус.

Також він не став прогнозувати можливість отримання НАЕК "Енергоатом" $500 млн грн прибутку в 2021 році, про що заявив президент України Володимир Зеленський, наголосивши при цьому, що основний потенціал НАЕК - на ринку двосторонніх договорів.

Крім того, він повідомив, що на найближчому тижні пленарних засідань Ради в зал для прийняття у першому читанні буде винесено законопроект №5009 про спрощення приєднання до електромереж.

Як повідомлялося, на ринку е/е діє максимальне обмеження ціни ресурсу в денний час розміром 2048 грн/МВт-год, у нічний - 1228,9 грн/МВт-год.

Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції у травні заявив, що ДП "НАЕК "Енергоатом" поставлено завдання вийти на $500 млн прибутку за результатами поточного року і подвоїти його у наступні два роки.

У лютому поточного року групою депутатів був зареєстрований законопроект №5009, спрямований на спрощення приєднання споживачів до мереж.

Як роз'яснив співавтор законопроекту №5009 Герус, ним передбачається спрощення землевідведення і документальних процедур ОСР з метою скорочення термінів приєднання в 2,5 раза, а також робота "єдиного вікна" і проведення приєднання замовника "під ключ".

За його словами, спрощені процедури передбачаються на першому етапі для приєднань потужністю до 1 МВт, вони спрямовані на розвиток малого і середнього бізнесу.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА