13:27 26.05.2021

НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня

3 хв читати
НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні в середу обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 року.

"Ми ухвалюємо це рішення з ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка, який звернувся до нас із таким проханням. При цьому ми згадуємо і наш досвід, і цю зиму, і згадуємо про баланс інтересів, тому що ми також думаємо і про споживачів, і про те, що теоретично припинення імпорту як ринкового механізму може призводити і до зловживань та маніпуляцій на ринку", - сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Він не виключив, що НКРЕКП, найімовірніше, продовжить обмеження пропускної спроможності перетинів ліній електропередач між Україною і Росією та Білоруссю і після 1 жовтня.

НКРЕКП відповідною постановою ухвалила рішення анулювати результати річних аукціонів, на яких було розподілено пропускну спроможність на 2021 рік у частині міждержавних зв'язків між Україною і державами, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія і Білорусь). Регулятор також доручив оператору системи передачі відшкодувати переможцям аукціонів кошти, сплачені за пропускну спроможність, розподілену на річних аукціонах.

Окрім цього, НКРЕКП доручила виробникам електроенергії з використанням вугілля забезпечувати накопичення вугілля на кінець кожного місяця 2021 року для ТЕС і ТЕЦ згідно з графіком накопичення вугілля, затвердженим Міненерго і щодня подавати оператору системи передачі інформацію щодо стану накопичення вугілля.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в листі на ім'я голови НКРЕКП Валерія Тарасюка від 17 травня, нині триває процес підготовки до відділення Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України від паралельної роботи з енергосистемами Російської Федерації та Республіки Білорусь з її подальшим приєднанням до європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

Як нагадав Галущенко, ключовою вимогою під час приєднання ОЕС України до ENTSO-E є забезпечення відповідності (достатності) власних генерувальних потужностей для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію.

Згідно з текстом листа, наявність імпорту електричної енергії також негативно впливає на діяльність вуглевидобувних підприємств і на здатність виробників забезпечити закупівлю палива в достатніх для сталого проходження осінньо-зимового періоду обсягах.

"Як наслідок, зростають ризики порушення безпеки постачань е/е та операційної безпеки ОЕС України, що ставить під загрозу майбутню синхронізацію ОЕС України з ENTSO-E", − констатував Галущенко.

У свою чергу, як зазначило ПрАТ "НЕК "Укренерго" в листі регулятору від 17 травня, обмеження імпорту з Росії та Білорусі "не створює загрози операційній безпеці функціонування ОЕС України в умовах відсутності аварійності або низької аварійності на енергоблоках теплових і атомних електростанцій і наявності енергоресурсів до початку осінньо-зимового періоду 2021/2022 років".

Президент України Володимир Зеленський законом України від 15 квітня 2021 року №1396-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі" наділив НКРЕКП повноваженнями обмежувати доступну пропускну спроможність, яка розподіляється на добових і місячних аукціонах, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Коболєв вважає санкції стосовно Фірташа підставою для розірвання контракту між "Нафтогазом" і "ЙЕ Енергією"

Мінекономіки анонсувало серію зустрічей із бізнесом для розробки механізмів його підтримки

Ризики від e-лімітів відсутні, а ризик інвестицій у криптоактиви залежить від рішення ВР - заступник голови НБУ

НБУ прогнозує зростання імпорту подорожей у 2021 році майже до $7 млрд і переказів трудових мігрантів до $13,3 млрд

Дорожники завершують ремонт дороги до майбутнього пункту пропуску на Львівщині

ФДМ ініціює приєднання "Електроважмашу" до "Турбоатома"

"Газпром" відмовився бронювати переривчасту транзитну потужність через Україну на серпень

Вітренко допускає збитки "Нафтогазу" у I кв.-2021 у розмірі до 105 млрд грн замість заявленого прибутку в 12,6 млрд грн

"Газпром" умовами транзиту через Україну після 2024 року підтвердив використання газу як геополітичної зброї - голова "Нафтогазу"

Ватикан уперше з 1967 року оприлюднив фінансовий звіт Управління майном Апостольського престолу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА