Інтерфакс-Україна
20:11 01.06.2021

Глава профільного комітету Ради зареєстрував законопроект про поступове збільшення суми гарантування до 600 тис. грн до 2023 року

2 хв читати
Глава профільного комітету Ради зареєстрував законопроект про поступове збільшення суми гарантування до 600 тис. грн до 2023 року

Голова парламентського комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев спільно з нардепами Іриною Аллахвердієвою, Вікторією Кінзбурською і Юлією Діденко 28 травня зареєстрував законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб ( 5542-1), яким пропонується поетапно збільшити суму гарантування до 600 тис. грн з 1 січня 2023 року.

"Зареєстрували з колегами законопроект №5542-1 (...), яким (серед іншого) передбачено збільшення гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами з 200 тис. грн до 400 тис. грн вже з дня набрання чинності закону і до 31 грудня 2022 року, а з 1 січня-2023 - збільшення гарантованої суми в 600 тис. грн", - написав Гетманцев у своєму Telegram-каналі у вівторок.

Згідно з текстом пояснювальної записки, метою законопроекту є вирішення проблеми реструктуризації боргових зобов'язань Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) перед Мінфіном, наближення українського законодавства в сфері функціонування системи гарантування вкладів до законодавства ЄС та досягнення необхідного рівня забезпеченості системи гарантування вкладів фізосіб, покриття прогнозованого обсягу ризиків у банківській системі, збільшення суми граничного розміру відшкодування коштів.

Як повідомлялося, під час банківської кризи 2014-17 рр., для своєчасних і повних виплат вкладників майже 90 неплатоспроможних банків Фонд був змушений залучити майже 80 млрд грн кредитних коштів під ринкові 10-14% від уряду і Нацбанку України.

Фонд повністю розрахувався з НБУ, виплативши 25,6 млрд грн, з яких 5,5 млрд грн - нараховані відсотки, а також перерахував Мінфіну 19,6 млрд грн, з яких 7 млрд грн - відсотки. Залишок боргу перед державою сьогодні становить 46,94 млрд грн, за якими до 2031 року буде нараховано ще 64,16 млрд грн відсотків.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Експортний потенціал галузі ветпрепаратів - понад $1,5 млрд на рік – міністр агрополітики

Оман відкрив свій ринок для української продукції птахівництва

Фінкомітет Ради пропонує розширити програму "5-7-9%", зокрема для кредитування ОПК

Дешева російська сировина підриває зелений перехід металургії в ЄС і потрібна заборона імпорту ЗРС та напівфабрикатів –"Метінвест"

Гетманецев пропонує виключити представників ОГП, НАБУ, БЕБ та інших служб з переліку тих, хто може претендувати на пільгову іпотеку

Фінкомітет Ради закликає збільшити фінансування "єОселі" за рахунок Нацкешбеку та інших неефективних програм

Зерно становить третину контейнерних перевезень залізницею –дослідження

Українці задонатили на "банки" monobank 100 млрд грн з початку повномасштабної війни - Гороховський

"Нафтогаз" повідомляє про виграш арбітражу в "Газпрому" на $1,37 млрд у Швейцарії

Глава Міненерго розраховує на перезавантаження "Укренерго" після призначення Зайченка керівником

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА