Інтерфакс-Україна
20:06 01.06.2021

Міжнародні партнери очікують плану дій уряду щодо реформи корпуправління для відновлення участі в номінаційному комітеті

3 хв читати
Міжнародні партнери очікують плану дій уряду щодо реформи корпуправління для відновлення участі в номінаційному комітеті

Міжнародні партнери України очікують від уряду плану дій у реформі корпоративного управління для відновлення своєї участі в номінаційному комітеті з відбору кандидатів до наглядових рад держпідприємств, повідомили агентству в прес-службі IFC.

"Доки не буде ясності щодо плану дій у рамках реформи корпоративного управління, неголосуючі члени конкурсної комісії з відбору кандидатів у незалежні члени наглядових рад державних підприємств, представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також бізнес-омбудсмен в Україні припинили участь у роботі цієї комісії", - пояснили в IFC.

Наразі термін відновлення участі в комісії незалежних експертів не анонсується, додали в прес-службі.

IFC також закликала керівництво країни відновити неухильне дотримання курсу реформ, що дасть змогу розблокувати інвестиції, дозволити країні вийти з кризи й реалізувати свій потенціал.

"Поліпшення корпуправління в українських держпідприємствах досі було однією з ключових реформ. На жаль, останнім часом мало місце багато випадків, коли належні практики корпуправління були замінені самоправними рішеннями уряду", - додали в Міжнародній фінансовій корпорації.

Як повідомлялося, в понеділок прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з представниками номінаційного комітету запропонував розробити дорожню карту щодо подальшого проведення корпоративної реформи в Україні. Прем'єр висловив сподівання, що в першій половині червня відбудеться засідання комітету.

Через конфлікт навколо зміни голови правління і наглядової ради "Нафтогазу" незалежні члени номінаційного комітету тимчасово залишили його, заблокувавши його роботу.

Згідно з українським законодавством і нормативною базою, у наглядових радах найбільших держкомпаній більшість членів мають бути незалежними, їх відбирає рекрутер і номінаційний комітет із дорадчими голосами донорів, затверджує - Кабмін.

Очолює номінаційний комітет голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар. До складу комітету входять три представники уряду (від Мінекономіки, Мінфіну та органу управління підприємства) і чотири незалежні члени - керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, а також бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", у квітні в першому після тривалої перерви засіданні комітету, окрім представників держави, брав участь лише Свенчицький, а після конфлікту навколо "Нафтогазу" наприкінці місяця всі незалежні члени заявили про призупинення роботи.

На початку травня Кабінет Міністрів продовжив на два місяці - до трьох місяців - граничний термін розгляду номінаційним комітетом претендентів на посади керівників особливо важливих для економіки підприємств.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", з 1 травня немає наглядових рад у 12 великих компаніях, контрольні пакети яких передано Фонду держмайна України. У цьому списку, зокрема, Одеський припортовий завод (ОПЗ), "Центренерго", "Турбоатом", "Електроважмаш", п'ять підконтрольних державі обленерго (без "Тернопільобленерго"), "Харківенергозбут", Дніпровська та Криворізька ТЕЦ.

ОСТАННЄ

Китай відреагував на торговельні тарифи США, закликавши до консультацій

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

УЗ відновила після кібератаки частину функцій в особистому кабінеті на "E-Портал УЗ-Карго"

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА