20:06 01.06.2021

Міжнародні партнери очікують плану дій уряду щодо реформи корпуправління для відновлення участі в номінаційному комітеті

3 хв читати
Міжнародні партнери очікують плану дій уряду щодо реформи корпуправління для відновлення участі в номінаційному комітеті

Міжнародні партнери України очікують від уряду плану дій у реформі корпоративного управління для відновлення своєї участі в номінаційному комітеті з відбору кандидатів до наглядових рад держпідприємств, повідомили агентству в прес-службі IFC.

"Доки не буде ясності щодо плану дій у рамках реформи корпоративного управління, неголосуючі члени конкурсної комісії з відбору кандидатів у незалежні члени наглядових рад державних підприємств, представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також бізнес-омбудсмен в Україні припинили участь у роботі цієї комісії", - пояснили в IFC.

Наразі термін відновлення участі в комісії незалежних експертів не анонсується, додали в прес-службі.

IFC також закликала керівництво країни відновити неухильне дотримання курсу реформ, що дасть змогу розблокувати інвестиції, дозволити країні вийти з кризи й реалізувати свій потенціал.

"Поліпшення корпуправління в українських держпідприємствах досі було однією з ключових реформ. На жаль, останнім часом мало місце багато випадків, коли належні практики корпуправління були замінені самоправними рішеннями уряду", - додали в Міжнародній фінансовій корпорації.

Як повідомлялося, в понеділок прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з представниками номінаційного комітету запропонував розробити дорожню карту щодо подальшого проведення корпоративної реформи в Україні. Прем'єр висловив сподівання, що в першій половині червня відбудеться засідання комітету.

Через конфлікт навколо зміни голови правління і наглядової ради "Нафтогазу" незалежні члени номінаційного комітету тимчасово залишили його, заблокувавши його роботу.

Згідно з українським законодавством і нормативною базою, у наглядових радах найбільших держкомпаній більшість членів мають бути незалежними, їх відбирає рекрутер і номінаційний комітет із дорадчими голосами донорів, затверджує - Кабмін.

Очолює номінаційний комітет голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар. До складу комітету входять три представники уряду (від Мінекономіки, Мінфіну та органу управління підприємства) і чотири незалежні члени - керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, а також бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", у квітні в першому після тривалої перерви засіданні комітету, окрім представників держави, брав участь лише Свенчицький, а після конфлікту навколо "Нафтогазу" наприкінці місяця всі незалежні члени заявили про призупинення роботи.

На початку травня Кабінет Міністрів продовжив на два місяці - до трьох місяців - граничний термін розгляду номінаційним комітетом претендентів на посади керівників особливо важливих для економіки підприємств.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", з 1 травня немає наглядових рад у 12 великих компаніях, контрольні пакети яких передано Фонду держмайна України. У цьому списку, зокрема, Одеський припортовий завод (ОПЗ), "Центренерго", "Турбоатом", "Електроважмаш", п'ять підконтрольних державі обленерго (без "Тернопільобленерго"), "Харківенергозбут", Дніпровська та Криворізька ТЕЦ.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вирішити проблеми на українсько-польському кордоні допоможе спільний митний контроль - Верещук

"Укрнафта" отримала 138 тонн добового дебіту нафти після інтенсифікації видобутку на одному з західних родовищ

Посівна-2024 випереджає на 8,3% минулорічну - посіяно 476,7 тис. га ярих

РФ останніми атаками вибила 10-12% наявної в березні потужності генерації е/е - директор ЦДЕ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Українсько-польські переговори аграрних асоціацій - є розуміння щодо широкої низки продуктів, щодо зерна рішення немає

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА