13:56 02.06.2021

Гранична ціна бензину та дизпалива на АЗС у першій декаді червня може трохи збільшитися - Мінекономіки

2 хв читати
Гранична ціна бензину та дизпалива на АЗС у першій декаді червня може трохи збільшитися - Мінекономіки

Міністерство економіки України оприлюднило середню вартість бензинів у розмірі 24,92 грн/літр і дизпалива - 20,91 грн/літр, з яких вираховується гранична ціна реалізації на АЗС на першу декаду червня.

Отже, порівняно з третьою декадою травня середню ціну бензину збільшено на 0,08 грн/літр, ДП - на 0,02 грн/літр.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не має перевищувати 29,92 грн/літр, на "звичайне" дизпаливо - 27,91/грн.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №474 від 14 травня 2021 року встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального - не вище ніж 7 грн/літр і бензину - не вище ніж 5 грн/літр.

Середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) Мінекономіки визначає на основі розрахунків НАК "Нафтогаз України", здійснених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ) й офіційного курсу валют від НБУ. Міністерство оприлюднює середні ціни одного літра ДП і бензину щомісяця 3-го, 13-го і 23-го числа.

Мінекономіки також випустило роз'яснення, що під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає "брендове преміальне паливо" з поліпшеними показниками якості.

У міністерстві вважають, що впровадження тимчасового державного регулювання цін на продаж через мережі АЗС бензинів А-92, А-95 і ДП шляхом встановлення граничної торговельної надбавки необхідне задля запобігання зловживань суб'єктами господарювання та доступності для населення цієї продукції.

Водночас на засіданні 2 червня КМУ планує підняти граничну ціну бензину і дизельного палива приблизно на 0,6 грн/л.

Відповідно до запропонованих змін до цього пункту, середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених на підставі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ) та офіційного курсу валют від НБУ плюс витрати в розмірі $27/тонна, що, за розрахунками агентства "Інтерфакс-Україна", додасть до вартості літра бензину 0,56 грн, до ДП - 0,62 грн/л.

Під витратами в цьому разі передбачаються витрати на логістичне забезпечення та інші витрати, згідно із зовнішніми економічними договорами.

У пояснювальній записці до проекту постанови йдеться, що необхідність уточнення механізму розрахунку "Нафтогазом" середньої вартості палива виникла виходячи з практики застосування державного регулювання ціноутворення в цій сфері.

Згідно з проектом, оприлюднення міністерством середніх цін одного літра ДП і бензину належить здійснюватиметься, як і було зазначено в чинному постанові - 3, 13 і 23 числа.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА