19:42 04.06.2021

Потрапляння до реєстру олігархів може створити проблеми їх бізнесу за кордоном

1 хв читати
Потрапляння до реєстру олігархів може створити проблеми їх бізнесу за кордоном

Включення бізнесменів до реєстру олігархів ускладнить роботу компаній, бенефіціарами яких вони є, з іноземними контрагентами, вважає міністр юстиції Денис Малюська.

"Про те, що таке процедури compliance у західних компаніях і їх наслідки для українських контрагентів, я писати не буду", - зазначив він у публікації на своїй сторінці Facebook і підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна" наявність таких зарубіжних ризиків для тих, хто потрапив до реєстру.

Глава Мін'юсту вважає, що в законопроекті про деолігархізацію є кілька технічних помилок, які спокійно можна виправити до другого читання, а в цілому це якісний документ, що відповідає меті.

"Ключова історія в ньому - це реєстр, хоча всі фокусуються на іншому. Були опції радикальніше і цікавіше, але ймовірність їх успішної реалізації близька до нуля", - зазначив Малюська.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський цього тижня вніс до Верховної Ради законопроект "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599).

Згідно з документом, достатніми для включення Радою нацбезпеки і оборони особи до реєстру олігархів є будь-які три з чотирьох умов: значний вплив на ЗМІ, участь у політичному житті, бенефіціарне володіння компанією-монополістом і статки понад 1 млн прожиткових мінімумів (близько $83 млн за поточним курсом).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА