17:42 07.06.2021

Ухвалення "ресурсного" законопроекту негативно позначиться на ринку нерухомості - експерт

2 хв читати
Ухвалення "ресурсного" законопроекту негативно позначиться на ринку нерухомості - експерт

Ухвалення законопроекту №5600 призведе до негативних наслідків для всього ринку нерухомості, який тільки недавно відновився після складного 2020 року, таку думку висловила агентству "Інтерфакс-Україна" комерційний директор компанії "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська.

"Насамперед законопроект №5600 вплине на ціну квадратного метра у бік збільшення, яка і без того сьогодні регулярно зростає через подорожчання будівельних матеріалів і трудових ресурсів, інфляцію тощо", - сказала вона.

На думку експерта, наслідком стане падіння продажу нерухомості, зменшення обсягів будівництва та загальний "застій" на будівельному ринку, який є одним із ресурсостворювальних в економіці країни.

"Оподаткування доходів (18%) фізичних осіб, одержаних від продажу протягом року третього і наступного об'єкта нерухомості - це серйозний удар по інвестиціям у житлову нерухомість. Адже саме вона нині є єдиною альтернативою для громадян України не тільки зберегти кошти від інфляції, яка прискорилася до 8,5%, а й заробити кошти завдяки подорожчанню вартості квадратного метра", - сказала Лаєвська.

За даними експерта, квадратні метри за час реалізації проекту нарощують у ціні 25-30% у ліквідних об'єктах комфорт+ і до 40% у середньому в бізнес-класі.

"Це дієвий інструмент, що генерує надходження у будівельну галузь, яка, нагадаю, взаємопов'язана з 40+ іншими сферами виробничої діяльності. Тому кожна гривня, вкладена в житлове будівництво в Україні, генерує в економіку всемеро більше", - сказала Лаєвська.

Експерт нагадала, що за даними BRDO мультиплікатор будівництва становить 6,7, і саме він показує пряму пропорційну залежність між приростом ВВП як суми доданих вартостей і динамікою розвитку будівельної галузі.

"Запропонований законопроект є ще однією спробою перекрити кисень галузі, що викликає глибоке занепокоєння. Ми вже звернулися до народних депутатів і комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з листом, в якому докладно описали негативні наслідки ухвалення цього законопроекту, закликавши його ініціаторів до діалогу", - сказала Лаєвська.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА