19:01 07.06.2021

Мінекології працює над створенням Українського кліматичного фонду

2 хв читати
Мінекології працює над створенням Українського кліматичного фонду

Міністерство екології та природних ресурсів працює над концепцією створення Українського кліматичного фонду, повідомила заступник міністра Ірина Ставчук.

"Його ідея в тому, щоб створити державне фінансове агентство, яке акумулюватиме кошти (від сплати екологічних податків - ЕР) і спрямовуватиме їх на реалізацію програм декарбонізації", - сказала Ставчук під час прес-конференції на всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія".

За її словами, одним з інструментів роботи Фонду може бути покриття кредитів для приватних підприємців та комунальних підприємств.

"Якщо це приватні підприємства або міська інфраструктура, то може бути покриття кредитів, чого очікують і підприємці, і місцева влада, оскільки це здешевить кредити", - зазначила заступник міністра.

За її словами, планується, що Фонд також реалізуватиме, зокрема, програми у сфері збереження біорізноманіття, водних ресурсів, поводження з відходами, для чого також буде розроблено механізми підтримки.

"Така окрема інституція зможе готувати програми та інструменти підтримки, які найбільше підходять під ці програми", - уточнила Ставчук.

Водночас вона наголосила на низькому рівні коштів на екологічні заходи, що виділяються з бюджету.

"45% екоподатків і податок на викиди СО2 йдуть у загальний фонд держбюджету, а потім за запитом Мінекології виділяються на різні програми. Але за останні два роки цих грошей виділяли катастрофічно мало", - зазначила Ставчук, додавши, що це пов'язано зі структурними перетвореннями міністерства, а також із пандемією.

Як повідомлялося, раніше глава Мінекології Роман Абрамовський наголошував, що Український кліматичний фонд міг би стати одним із джерел фінансування реалізації цілей Другого національно визначеного внеску України у Паризьку хартію (НОВ2).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін схвалив постачання "Нафтогазом" газу державним і комунальним медичним закладам на умовах бюджетних організацій

Житловий фонд у середньому в країні підключений до теплопостачання на 45%, у двох областях на 100% - Мінрегіон

Німеччина отримала й обговорить пропозицію України про додатковий транзит газу за спецумовами - посол

Україна з початку жовтня знизила запаси в ПСГ на 2%

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА