Інтерфакс-Україна
13:52 08.06.2021

Україна планує створити Нацбіржу торгівлі капіталом і товарами за три роки з підтримкою ЄБРР та USAID

2 хв читати
Україна планує створити Нацбіржу торгівлі капіталом і товарами за три роки з підтримкою ЄБРР та USAID

Україна планує створити Національну біржу торгівлі капіталом і товарами за три роки з підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Американської торговельної палати в Україні (AmCham) та USAID, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками підписаного із зазначеними сторонами меморандуму про взаєморозуміння у сфері національної біржової торгівлі капіталом та організованих товарних ринків.

"Згідно з домовленостями, в найближчі три роки в Україні планується створити інтегрований центр ринків капіталу і товарних ринків - Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT)", - зазначив прем'єр у Telegram у вівторок.

Він зазначив, що меморандум є "новою сторінкою в економічній історії" України.

"Українці отримають нові можливості у вигляді фінансових інструментів для заощадження та інвестування. Бізнес отримає довгостроковий і дешевший ресурс для розвитку власних підприємств. Держава отримає збільшення інвестицій, нові робочі місця, економічний розвиток", - додав Шмигаль.

"Наразі ми говоримо про домовленість щодо створення основи для подальшої співпраці всіх зацікавлених сторін процесу і подальшої розробки форм та суті універсального хаба, адаптованого до українських ринкових реалій", - навів слова голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслана Магомедова в пресрелізі регулятора.

За словами члена Комісії Юрія Бойка, в майбутньому такий проект може надати учасникам ринку можливість здійснювати геджування своїх ризиків шляхом торгівлі деривативами та принесе величезну користь українським і міжнародним виробникам і трейдерам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фіксована ціна на газ для населення та бюджетних установ залишається незмінною до 31 березня 2026р - Свириденко

Мінекономіки обговорило з ЄБРР можливий продаж міноритарних часток у держкомпаніях

"Нова пошта" довела кількість поштоматів до 30,6 тис.

Девелопери отримали біля 3 млрд грн в межах програми "єОселя" у ІІІ кв. 2025р

Україна за 9 міс.-2025 збільшила імпорт товарів на 17%, експорт скоротився на 3,1% - ДМС

Ціни на пшеницю в найближчі місяці підвищаться до $250–260 за тонну через низьку внутрішню пропозицію - аналітики

Нардепи подали в держбюджет-2026 загалом 3339 поправок і побили 19-річний рекорд

Чисті міжнародні резерви України виросли до нового рекорду – $32,2 млрд, валові – до $46,5 млрд

Bolt знизив з 1 жовтня комісію з водіїв у Києві з 25% до 20%

Уряд збереже фіксовану ціну на природний газ для побутових споживачів - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА