Інтерфакс-Україна
15:27 10.06.2021

"Енергоатом" і Westinghouse підписали контракт на ліцензування палива для ВВЕР-440

2 хв читати

Держпідприємство НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse Electric Company в четвер підписали контракт на розробку й надання ліцензійної документації для постачання палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС.

Згідно з прес-релізом Westinghouse, завантаження першої партії ядерного палива Westinghouse ВВЕР-440 у другий блок РАЕС очікується у 2024 році.

Ліцензійна документація, яку вимагає Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ), є необхідною умовою для безпечного та надійного використання паливних збірок нового покоління Westinghouse ВВTР-440 у блоці №2 РАЕС.

За словами віце-президента і директора Westinghouse у Північній і Східній Європі Азіз Даг, слова якого наводяться в прес-релізі, компанія має перевірений досвід у підтримці процесу ліцензування ядерних матеріалів для своїх паливних конструкцій у всьому світі.

"Ми раді й надалі підтримувати нашого партнера в стратегії з диверсифікації. Процес ліцензування є ключовою передумовою безпеки для постачання і експлуатації ядерного палива", - сказав він.

"Ця угода є важливим кроком уперед, оскільки сприяє постійному підвищенню продуктивності й надійності наших АЕС. Ми впевнені, що наша співпраця з Westinghouse сприяє посиленню енергетичної безпеки України", - зазначив, у свою чергу, глава "Енергоатома" Петро Котін.

Westinghouse нагадав, що його паливо для ВВЕР-1000 уже працює в шести атомних реакторах України. У 2021 році паливо Westinghouse ВВЕР-1000 також буде завантажено в енергоблок №3 Рівненської АЕС.

"Інтерес до паливних збірок останнього покоління ВВЕР-440 постійно зростає, адже вони пропонують значну економію палива, чудові характеристики й надійність, що відповідають високим стандартам безпеки і якості", - резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося, Westinghouse і "Енергатом" 30 вересня 2020 року підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Постачання ТВЗ Westinghouse на РАЕС планується розпочати у 2024 році для проведення дослідницької експлуатації.

У 2000 році з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС "Енергоатом" спільно Westinghouse розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року "Енергоатом" уклав із Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. У січні 2018 року контракт було продовжено до 2025 року. Згідно з угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

У грудні 2019 року ЮУАЕС-3 став першим блоком, що отримав дозвіл регулятора Державної інспекції ядерного регулювання України на промислову експлуатацію палива Westinghouse.

"Енергоатом" експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА