22:06 10.06.2021

Глава правління "Нафтогазу" шукає альтернативу укладеному попередником контракту з "ЙЕ Енергією" Фірташа

3 хв читати
Глава правління "Нафтогазу" шукає альтернативу укладеному попередником контракту з "ЙЕ Енергією" Фірташа

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко піддав критиці укладений його попередником Андрієм Коболєвим великий річний контракт на поставку газу для потреб населення з компанією "ЙЕ Енергією" Дмитра Фірташа і заявив про пошук альтернативи.

"Ми дивимося на контракт. Певна річ, яка мені не подобається, що компанії Фірташа купують нижче спотової ціни і можуть продати цей газ промисловим споживачам. Ми створили компаніям Фірташа можливість для арбітражу", - сказав він під час організованого U.S. - Ukraine Business Council у четвер вебінару, перебуваючи в поїздці до Вашингтона.

Вітренко уточнив, що контракт ще залишається в силі, але щодо нього були поставлені питання різними органами, зокрема Антимонопольним комітетом України, і створені ним можливості суперечать задекларованій боротьбі з олігархами.

Глава правління "Нафтогазу" зазначив, що триває пошук альтернативних рішень в умовах, поки в Україні немає ліквідного ринку газу для річних контрактів. Як приклад він навів створення "групи, що балансує" з приватними гравцями ринку, в якому НАК міг би виступити постачальником газу, але одночасно мав би можливість сприяти розвитку ринку.

Вітренко додав, що паралельно "Нафтогаз" продовжить розвивати компанію з постачання газу населенню, щоб відчувати і мати вплив на ринок, проте не має наміру ставати домінуючим гравцем на ньому і сприятиме розвитку конкуренції.

Як повідомлялося, з 1 квітня передбачалося перевести всіх побутових споживачів газу на річні контракти. Для цього Кабмін 3 березня доручив Мінекономіки підготувати проект рішення, що передбачає продаж АТ "Укргазвидобування" в березні 2021 року газу постачальникам і виробникам теплової енергії для потреб споживачів комунальних послуг, зокрема ОСББ і ЖБК, за фіксованою ціною на термін з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022-го.

Окрім цього, Кабмін мав намір зобов'язати "Укргазвидобування" з квітня 2021 року продавати 100% відпуску обсягу природного газу всім учасникам ринку на умовах не гірше, ніж групі "Нафтогаз". Вітренко, який ініціював це доручення, пояснив, що вже в березні необхідно здійснити всю кампанію контрактування, щоб із квітня з'явився річний продукт на роздрібному ринку.

Проте "Нафтогаз" та "ЙЕ Енергія" наприкінці березня повідомили, що підписали угоду про купівлю-продаж природного газу, яка дасть змогу запропонувати населенню нові річні контракти.

У результаті перехід на річні контракти було здійснено з 1 травня, група "Нафтогаз" запропонувала споживачам ціну 7,96 грн/куб. м, а пов'язані з "ЙЕ Енергія" компанії - 7,99 грн/куб. м, тоді як до цього з початку року вони та більшість постачальників тримали ціну 6,99 грн/куб. м.

"ЙЕ Енергія" у 2020 році реалізувала на ринку країни 5,6 млрд куб м газу та 35 тис. МВт електроенергії. Компанія реалізує і ресурс вітчизняних газовидобувних підприємств, і ресурс іноземних компаній.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

Туристи на Кубі з 21 червня не зможуть розплачуватися доларами США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА