16:01 11.06.2021

ДФС проводить обшуки в "Нафтогазі" у справі про ухилення від сплати ПДВ на 2,7 млрд грн

2 хв читати
ДФС проводить обшуки в "Нафтогазі" у справі про ухилення від сплати ПДВ на 2,7 млрд грн

Державна фіскальна служба (ДФС) України проводить обшуки в НАК "Нафтогаз України" в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого ухилення посадовців компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.

Згідно з повідомленням на сторінці ДФС у Facebook, ідеться про незавершену з жовтня 2015 року процедуру митного оформлення газу, придбаного в "Газпрому" (РФ), у результаті до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

"Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що розміщується у газотранспортній системі України, проте АТ НАК "Нафтогаз України" не оформляє документів щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, унаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються", - ідеться в повідомленні.

ДФС заявляє, що зібрано достатньо доказів, які можуть свідчити про факт ухилення від сплати податків. "Здобуто докази, що службові особи НАК "Нафтогаз України" не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакета документів, на підставі якого митний орган України міг би провести митне очищення природного газу", - додали в ДФС.

"Співпрацюємо зі слідчими органами. Наразі уточнюємо деталі", - зазначив агентству "Інтерфакс-Україна" директор з інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський.

Як повідомлялося, екс-глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" восени 2020 року прокоментував звинувачення в несплаті ПДВ.

"У звіті держаудиту є старий докір від податкової, чому "Нафтогаз" не записував усі продажі газу на себе й не надав номінації низці тепловиків, які мають значні борги? Що було б, якби ми погодилися на цю логіку? Ми визнали б, що продали, показали би продаж за ціною ПСО, нарахували би ПДВ і податок на прибуток. Ми не продали. Це означає, що, не маючи номінації, ці споживачі газу збалансувалися через "Укртрансгаз", де ціна газу вища. Тобто той самий газ групи "Нафтогаз" пішов їм, але за більшою ціною. Що це означає з точки зору податкової? Це більше ПДВ, це більше податку на прибуток. І, до речі, "Укртрансгаз" ці податки сплатив. Що нам говорить податкова? Що це неправильно. Отже, податкова говорить, що той вибір транзакції, який, з точки зору держбюджету, приніс більше доходу, є неправильним, що зайві гроші бюджету не потрібні", - пояснював він.

За словами Коболєва, ця історія розпочалася ще у 2016 році. "Я дуже добре знаю, хто її інспірував. Ми довго з цією історією розбиралися й виграли Верховний Суд", - зазначив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА