Інтерфакс-Україна
19:58 15.06.2021

Третина бюджету Києва перерозподіляється через комунальні підприємства - дослідження

3 хв читати
Третина бюджету Києва перерозподіляється через комунальні підприємства - дослідження

Київ має надмірну - 128 – кількість комунальних підприємств (КП), через які у 2020 році було перерозподілено 18,5 млрд грн або третина всього столичного бюджету, що також є неефективним, до такого висновку дійшли автори представленого в Києві у вівторок дослідженні "Що робити Києву з комунальними підприємствами" Центру економічних стратегій (ЦЕС).

"Ми маємо класичну конструкцію - бджоли проти меду. Київ не може боротись із корупцією в комунальних підприємствах, і це потрібно вирішувати хірургічним способом: або продаючи, або закриваючи, або ж запроваджувати державно-приватне партнерство. Для таких критичних галузей як метрополітен - створювати наглядовий комітет"- сказав під час обговорення засновник "Офісу трансформацій", екс-радник мера Києва Максим Бахматов.

Учасники обговорення зазначили, що в Києві складно проконтролювати комунальні підприємства, зважаючи на їх велику кількість, а завдяки монопольному становищу на ринку багато комунальних підприємств ведуть нечесну конкуренцію.

"При вивезенні сміття, при доступі до мостів для провайдерів завищено ціни. На порушення антимонопольного законодавства ми будемо реагувати жорстко і штрафувати ці компанії - така позиція Антимонопольного комітету" - додав голова Північного міжобласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

У рамках дослідження було складено дашборд з даними про 128 комунальних комерційних підприємств за 2017-2020 роки. Згідно з ним, зокрема, минулого року чистий збиток 8 найбільших столичних КП зріс до 1,258 млрд грн при операційних доходах 23,79 млрд грн порівняно з відповідно з 0,689 млрд грн і 22,79 млрд грн у 2019 році. Найбільш збитковим підприємством стало КП "Київський метрополітен" - 1,175 млрд грн минулого року проти 0,636 млрд грн у позаминулому, тоді як чистий збиток "Київпастрансу" скоротився з 83,8 млн грн до 52,4 млн грн.

Через пандемію у 2020 році збитковим стало КП міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) - 32,2 млн грн, що роком раніше отримало чистий прибуток 18 млн грн.

Згідно з представленими статистичними даними, середня зарплата на столичних КП сильно різниться: від 112,1 тис. грн у "Дирекції будівництва шляхотранспортних споруд" і 41,6 тис. грн у "Київавтодорі" до 4,3 тис. грн у "Промені" і 5,6 тис. грн у "Шкільному харчуванні".

За словами економіста ЦЕС Богдана Прохорова, за підсумками дослідження депутатам запропоновано чітко визначитися, які підприємства повинні залишитися в комунальній власності, і для них необхідно ухвалити політику власності.

Необхідно також "реанімувати" проект рішення про наглядові ради в КП, напрацьований за попереднього скликання, зобов'язати керівників КП звітувати публічно і перетворити КП, які виконують адміністративні функції, у структурні підрозділи КМДА, а великі унітарні КП - корпоратизувати, зазначив Прохоров.

Він додав, Київміськдержадміністрації рекомендовано опублікувати всю можливу інформацію про КП у форматі відкритих даних, виконувати вже наявне рішення про наглядові ради на КП і розширити здатність "Київаудиту" з контролю і моніторингу закупівель та корупції на КП.

Як повідомлялося, депутати Київради 22 квітня ухвалили зміни до бюджету міста на 2021 рік: видатки складуть 67,1 млрд, грн, доходи - 60,7 млрд грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА