18:39 22.06.2021

Вартість житла в Києві й доходи населення зростають пропорційними темпами - звіт про фінстабільність НБУ

1 хв читати
Вартість житла в Києві й доходи населення зростають пропорційними темпами - звіт про фінстабільність НБУ

Вартість житла у Києві та купівельна спроможність населення зростають пропорційними темпами, а співвідношення ціни до річного доходу перебуває на найнижчому рівні за останні 10 років, констатується у звіті про фінансову стабільність Національного банку України.

"Хоча вартість житла зростає, воно все ж залишається доступним за відносними показниками. Ціни й доходи населення зростають співмірно. У першому кварталі 2021 року купівельна активність на ринку житла була майже на десяту частину вище п'ятирічного середнього за перший квартал", - йдеться у звіті НБУ.

Згідно з прогнозом, зростання доходів населення, поступове відновлення іпотеки та зниження прибутковості депозитів стимулюватимуть зростання попиту на житло. Водночас тривала реалізація реформи містобудівного контролю може скоротити кількість нової пропозиції, що, у свою чергу, впливає на зростання цін: у квітні-2021 темпи зростання цін у Києві перевищили 10% за рік.

Як повідомляє НБУ, у січні-травні в Україні було видано 213 дозволів на будівництво та 253 сертифікати про прийняття в експлуатацію нового багатоквартирного житла. Крім того, за останній рік лише половина заявок на дозволи були схвалені.

"Середньорічне співвідношення між дозволами та сертифікатами становить приблизно три до чотирьох, що порівняно з міжнародним рівнем є досить низьким показником і може свідчити про повільні темпи зведення нового житла в майбутньому", - вважають у Нацбанку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА