13:21 25.06.2021

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про розвиток авіабудування в Україні

2 хв читати
Зеленський ввів у дію рішення РНБО про розвиток авіабудування в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про розвиток літакобудівної галузі України" від 4 червня 2021 року.

Відповідний документ №268/2021 разом із рішенням було оприлюднено на сайті президента.

Згідно з рішенням РНБО, Кабмін зобов'язаний протягом місяця актуалізувати план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2030 року.

Зазначається, що цей крок робиться з метою забезпечення розвитку виробничого, конструкторського, науково-дослідного та кадрового потенціалу, створення виробництва конкурентоспроможної авіаційної техніки, зокрема шляхом укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування та інших засобів із просування продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішніх ринках, удосконалення організаційної структури управління авіабудівної галуззю і вжиття заходів з імпортозаміщення в літакобудівній і вертольотобудівній галузях.

Крім того, уряд має у місячний термін затвердити Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.

Також Кабмін повинен буде затвердити план антикризових заходів щодо фінансового оздоровлення та відновлення ефективної роботи Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, в якому передбачити, зокрема, розширення взаємодії держави і бізнесу та створення умов для державно-приватного партнерства під час розв'язання питань функціонування підприємства, а також опрацювати питання збільшення інвестиційної привабливості, прискорення проведення корпоративної реформи та впровадження фінансових інструментів державної підтримки для авіабудівних підприємств.

"Міністерству оборони України опрацювати питання внесення до Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки завдань з оновлення парку літаків і вертольотів Міністерства оборони України, зокрема бойових літаків, вертольотів, багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів, військово-транспортних літаків Ан-74 та Ан-178", - ідеться в документі.

У ньому наголошується, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України разом із Національною академією наук України має вжити заходів щодо імпортозаміщення авіаційної продукції, наприклад підшипників спеціального призначення, електронних компонентів, зокрема в рамках виконання пункту 4 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року "Про основні показники державного оборонного замовлення на 2021 рік та 2022, 2023 роки", введеного в дію указом президента України від 30 березня 2021 року №132.

Це відомство також має утворити національні структури сертифікації, випробувань, експертні структури з виявлення контрафактної продукції та визначення відповідності та взаємозамінності комплектуючих виробів і матеріалів критичного імпорту, ухвалення рішень про внесення відповідних завдань у проект Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.

Указ президента набуває чинності з дня його опублікування. Відповідальним за його виконання є секретар РНБО Олексій Данілов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА