11:18 29.06.2021

Рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році зріс до 30% ВВП - Мінекономіки

2 хв читати
Рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році зріс до 30% ВВП - Мінекономіки

Рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП порівняно з 27% ВВП у 2019 році, свідчить аналітична записка Міністерства економіки.

"За попередніми розрахунками, рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 в. п. більше за показник 2019 року", - зазначило Міністерство в записці на сайті.

За даними міністерства, два з чотирьох методів розрахунку тіньової економіки зафіксували збільшення рівня "тіні" порівняно з 2019 роком: метод збитковості підприємств - на 7 в. п., до 27% офіційного ВВП, а також монетарний метод - на 1 в. п., до 31% ВВП.

Міністерство зазначає, що за окремими видами економічної діяльності (ВЕД) компанії показали невиправдано високе зростання збитковості підприємств.

Водночас метод "витрати населення - роздрібний товарооборот" показав скорочення рівня тіньової економіки - на 3 в. п., до 22% ВВП, а за електричним методом скорочення становило 2 в. п., до 23% ВВП, зазначило Мінекономіки.

"Усі види економічної діяльності, за винятком фінансової та страхової, показали тенденцію до збільшення рівня тіньової економіки на тлі зростання обсягів збитків підприємств цих ВЕД за підсумками 2020 року в умовах вимушеного обмеження їхньої виробничої активності. Найбільше частка тіньового сектору зросла у ВЕД "Операції з нерухомим майном" (на 17 в. п., до 41% від валової доданої вартості у ВЕД), у ВЕД "Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність" (на 14 в. п., до 48%), у добувній промисловості і розробленні кар'єрів (на 9 в. п., до 41%)", - зазначило міністерство.

Водночас у фінансовій і страховій діяльності міністерство зафіксувало тенденцію до скорочення "тіні" за підсумками 2020 року - на 4 в. п., до 23% від обсягу валової доданої вартості у ВЕД.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Секретаріат Енергоспівтовариства погодив остаточну сертифікацію "Укренерго"

НБУ цього тижня підтримав гривню на міжбанку продажем $630 млн

Фондові ринки Європи впали до мінімумів за шість тижнів на занепокоєнні через новий штам COVID-19

S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

monobank знизив кешбек на 25% через зниження ставок інтерчейнджу

Turkish Airlines планує збільшити кількість регулярних рейсів із Харкова до квітня-2022

"Нафтогаз" міг втратити через контракт з "ЙЕ Енергія" 110 млрд грн

Рада найближчого тижня поки що не планує ухвалювати у другому читанні держбюджет-2022 - нардеп Железняк

Зеленський анонсував програму термомодернізації на 100 млрд грн для підготовки до можливого припинення транзиту газу з РФ у 2025 році

Зеленський заявляє про залагодження осінньої кризової кадрової ситуації в НБУ та тимчасове збереження статус-кво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА