12:46 29.06.2021

Спільний із ЄС авіапростір приведе до зниження цін на квитки та розширення маршрутів для українців - голова ради директорів аеропорту "Київ"

2 хв читати
Спільний із ЄС авіапростір приведе до зниження цін на квитки та розширення маршрутів для українців - голова ради директорів аеропорту "Київ"

Приєднання України до Угоди про спільний авіаційний простір (САП) із Європейським Союзом позитивно вплине на розширення географії подорожей та здешевлення авіаквитків для українських громадян, вважає голова ради директорів Міжнародного аеропорту "Київ" імені Ігоря Сікорського Денис Костржевський.

"Укладання угоди вигідно для українців, оскільки на першому етапі приведе до зниження цін на авіаквитки та розширення маршрутів", - сказав Костржевський, слова якого наводить прес-служба у вівторок.

Однак, на його думку, пріоритетним має залишатися розвиток українського авіаперевізника, який поки що не зможе конкурувати з європейським.

"Укладання угоди буде справді вигідно Україні лише тоді, коли українські авіакомпанії зрівняються в технічних і фінансових показниках із європейськими. І так само, як український ринок відкриється європейським авіакомпаніям, європейський ринок має відкритися українським. Лише за такого паритету є сенс говорити про те, що Україні вигідно "Відкрите небо", - вважає голова ради директорів аеропорту.

Як повідомлялося, Рада ЄС 28 червня 2021 року дала згоду на укладання з Україною, а також ще з трьома країнами - Вірменією, Тунісом і Катаром - Угоди про спільний авіаційний простір.

У Мінінфраструктури зазначають, що до завершення всіх необхідних для набрання нею чинності процедур застосування зазначеного документа щодо України може відбуватися на тимчасовій основі.

Процес об'єднання українського авіаційного простору з ЄС розпочався ще у 1999 році. 12 грудня 2006 Рада ЄС уповноважила ЄК розпочати відповідні переговори з країною. У жовтні 2013 року текст Угоди про САП був узгоджений сторонами, однак через зовнішньополітичні умови її укладання було відкладено на невизначений термін.

Президент України Володимир Зеленський вітає схвалення Угоди про спільний авіапростір між Україною та ЄС, наголошуючи на тому, що укладення цього документа стане ще одним кроком до входження України в єдиний європейський простір.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вашингтон не розглядає всерйоз варіанти санкцій проти Росії, що стосуються SWIFT або експорту нафти і газу

Westinghouse у разі необхідності зможе через 2 роки покрити всю потребу "Енергоатома" в паливі для ВВЕР-1000

Україна витратить на стабілізацію економіки щонайменше $4-5 млрд - Зеленський

Бізнес продовжить роботу в Україні навіть у разі військового вторгнення - опитування ЄБА

НБУ підвищив прогноз ціни газу на 2022 рік на 80,2% та нафти на 10,7%

"Енергоатом" і EDF планують підписати договір про співпрацю в галузі розвитку атомної енергетики

НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3% й у 2022 році до 3,4%

План постачання вугілля на I кв. становить 6 млн тонн за плану використання 5,5 млн тонн – Шмигаль

Україна та Канада розширять зону вільної торгівлі

Франція, можливо, зареєструвала найвище економічне зростання за пів століття - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА