Інтерфакс-Україна
13:41 01.07.2021

Рада повернула ставку ПДВ 20% для продукції тваринництва, жита, вівса та цукрового буряку

1 хв читати
Рада повернула ставку ПДВ 20% для продукції тваринництва, жита, вівса та цукрового буряку

Ставка податку на додану вартість (ПДВ) на продукцію тваринництва, жито, овес, насіння льону та цукровий буряк, знижена з початку року до 14%, буде повернута на рівень 20%.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон (№5425-д) Верховна Рада ухвалила у четвер 309 голосами за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Ставка 20% знову діятиме для продукції з кодами за УКТЗЕД 0102 (жива велика рогата худоба), 0103 (живі свині), 0104 10 (живі вівці), 0401 (в частині цільного молока), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур), 1212 91 (цукровий буряк).

Водночас щодо інших зернових і олійних залишена ставка ПДВ 14%. Зокрема, йдеться про товари з кодами за УКТЗЕД 1001 (пшениця і меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби), 1205 (насіння ріпаку) і 1206 00 (насіння соняшнику).

Як раніше зазначав голова профільного аграрного комітету Микола Сольський, ідея про зниження ціни і зменшення податкових порушень при зниженій ставці 14% не спрацювала для продукції тваринництва. Ухвалений закон спрямований на сприяння стабільності цінової ситуації на відповідних товарних ринках, а також створення рівних і справедливих умов оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників та підприємств переробної галузі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АРМА почало переговори про управління заводом напівфабрикатів ТМ "Єрмоліно"

Попит на нові легкові авто в Україні в серпні скоротився на 14,6% - Інститут досліджень авторинку

Цукрові заводи в сезоні-2025/26 планують скоротити виробництво цукру до 1,5 млн тонн

"Укрзалізниця" влітку 2025 року перевезла на 1,6% більше пасажирів, ніж торік

"Черкасиобленерго" відхилило пропозицію ЗТР щодо поставки трансформатора майже вдвічі дешевше за очікувану ціну

Підприємництво та фінграмотність цьогоріч вивчатимуть 400 тис. школярів, наступного року вдвічі більше - голова НБУ

Україна в I півріччі імпортувала енергоресурси на $4,86 млрд, що в 40 разів перевищило доходи від їх експорту

"Укрнафта" збiльшила непаливнi продажi в I пiв. на 75%

Директор з управління ризиками банку "Кредит Дніпро" Філіпов став заступником голови правління Привату

monobank виділив більше 200 млн грн на просування monoмаркет за рахунок знижок та реклами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА