Інтерфакс-Україна
11:16 02.07.2021

Дефіцит загального фонду держбюджету України в червні зріс до 18,5 млрд грн, від початку року до 49,8 млрд грн - Мінфін

2 хв читати
Дефіцит загального фонду держбюджету України в червні зріс до 18,5 млрд грн, від початку року до 49,8 млрд грн - Мінфін

Дефіцит загального фонду державного бюджету України в червні 2021 року зріс до 18,5 млрд грн, а від початку року - до 49,8 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів.

"За січень-червень 2021 року державний бюджет виконано з дефіцитом у розмірі 50,4 млрд грн, у тому числі загальний фонд - із дефіцитом у сумі 49,8 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 118,9 млрд грн", - зазначено в релізі на сайті Мінфіну в п'ятницю з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби (ДКСУ).

Згідно з ними, у червні загальний фонд держбюджету отримав 84,9 млрд грн доходів, що на 6,9% вище від розпису, а за підсумками першого півріччя до держбюджету надійшло 505,9 млрд грн доходів, що на 4,9% більше від розпису. При цьому видатки за шість місяців становили 558,4 млрд грн, або 92,6% від розпису за цей період.

"Фінансування соціальних видатків, видатків на оборону, на обслуговування боргу та субвенції й дотації місцевим бюджетам здійснювалось у повному обсязі відповідно до розпису на підставі платіжних доручень", - наголосив Мінфін у релізі.

За даними міністерства, фактичні запозичення до загального фонду держбюджету за шість місяців становили 257,8 млрд грн, або на 23,4% менше за план. Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 211,4 млрд грн, зокрема в іноземній валюті - 59,7 млрд грн ($1,7 млрд та EUR409,9 млн).

Із зовнішніх джерел Мінфін залучив за зазначений період 46,7 млрд грн, зокрема 34,7 млрд грн ($1,25 млрд) - через розміщення восьмирічних облігацій зовнішньої державної позики (ОВДП) під 6,875% річних, 9,6 млрд грн - надходження коштів позики МБРР для проекту "Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення", а також 1,1 млрд грн ($40 млн) - позика від МБРР за програмою "Додаткове фінансування проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей".

"При цьому платежі з погашення державного боргу за січень-червень 2021 року становили 231 млрд грн (100% плану), платежі з обслуговування - 74 млрд грн (94,5% плану)", - зазначило міністерство.

Як повідомлялося, доходи держбюджету в 2021 році визначені в розмірі 1,084 трлн грн, зокрема 959,854 млрд грн за загальним фондом, видатки - 1,32 трлн грн і 1,183 трлн грн відповідно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на подобову оренду житла в Карпатах напередодні свят зросли на 67% - OLX

"Запоріжсталь" аварійно зупинила виробництво через блекаут унаслідок масованих російських обстрілів по об’єктах енергоінфраструктури України

РФ атакувала ТЕС "ДТЕК", внаслідок чого вони зазнали пошкоджень

АЕС вимушено знизили потужність через масовану атаку РФ – глава Міненерго

Через масовану атаку РФ майже повінстю знеструмлені Рівненська, Тернопільська та Хмельницька області – глава Міненерго

Нафта помірно дешевшає, Brent торгується трохи нижче ніж $62 за барель

Корпорація "Еталон" планує вихід на ринок вантажівок повною масою до 3,5 тонни

Revolut попередив про закриття рахунків українців з 22 лютого 2026 року

Обсяг іпотечного кредитування в Україні в жовтні-2025 зменшився на 3,2% порівняно з вереснем – НБУ

Негативна динаміка укладання договорів за 9 міс. спостерігалася майже в усіх класах страхування - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА