14:20 03.07.2021

Ціна е/е на РДВ продовжує стрімке падіння, знизившись до історичного мінімуму 426,06 грн / МВт-год

2 хв читати
Ціна е/е на РДВ продовжує стрімке падіння, знизившись до історичного мінімуму 426,06 грн / МВт-год

Ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ) на 4 липня знизилася до історичного мінімуму в 2021 році в 426,06 грн/МВт-год, що на 35,9% нижче ціни, що склалася на 3 липня і майже в 3,5 разу нижче ціни на 1 липня, свідчать дані на сайті ДП "Оператор ринку" в суботу за результатами торгів.

Отже, ціна електроенергії продовжує падіння три дні поспіль, знизившись з 1450,65 грн/МВт-год на 1 липня.

При цьому обсяг РДВ знизився до 44,9 тис.МВт з 81,58 тис. МВт-год на 1 липня. Порівняно з 3 липня він зріс на 2 тис. МВт-год.

Як повідомлялося, 2 липня пізно ввечері НКРЕКП у відповідь на різке зниження ціни на РДВ у перші дні липня рекомендувала учасникам ринку не орієнтуватися на ринок РДВ як індикатив ціни у двосторонніх договорах, а використовувати фіксовану ціну, за якою продається і купується ресурс.

Падіння ціни регулятор пояснив виведенням попиту з РДВ на ринок двосторонніх договорів (РДД) окремими учасниками ринку, зазначивши, що це передусім ТОВ "Д.Трейдинг" (група ДТЕК), яка, за даними регулятора, зменшила купівлю на РДВ на 74%.

Згідно з даними "Оператора ринку", середньозважена ціна е/е на РДВ в ОЕС України на 3 липня знизилася до 665,42 грн/МВт-год, що майже на 36% нижче за ціну на 2 липня і на 54% нижче за ціну на 1 липня. Обсяг РДВ порівняно з 2 липня знизився майже на 5 тис. МВт-год – до 43,2 тис. МВт-год.

Водночас компанія D. Trading 2 липня пізно ввечері закликала НКРЕКП навести лад на новому ринку електроенергії відповідно до європейських стандартів роботи, терміново усунути маніпуляції та спекуляції, що спотворюють, на її думку, реформу енергетики України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА