Інтерфакс-Україна
14:42 04.07.2021

Ціна е/е на РДВ після стрімкого падіння три дні поспіль підвищилася на 18,6%

1 хв читати
Ціна е/е на РДВ після стрімкого падіння три дні поспіль підвищилася на 18,6%

Ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ) після стрімкого падіння, що почалося з 2 липня, на 5 липня підвищилася на 18,6% – до 505,68 грн/МВт-год порівняно з даними днем раніше, свідчать дані на сайті ДП "Оператор ринку" за результатами торгів у неділю.

Згідно з даними ДП, обсяг РДВ зріс до 51,7 тис. МВт-год, що на 15% вище показника на 4 липня – 44,9 тис. МВт-год.

Як повідомлялося, за три дні липня, з 2 до 4 липня ціна електроенергії на РДВ знизилася майже в 3,5 разу порівняно з ціною на 1 липня – з 1450,65 грн/МВт-год до історичного мінімуму в 2021 році в 426,06 грн/МВт-год на 4 липня.

Водночас обсяг РДВ знизився до 44,9 тис.МВт-год з 81,58 тис. МВт-год на 1 липня. Порівняно з 3 липня він зріс на 2 тис. МВт-год.

НКРЕКП у відповідь на різке зниження ціни на РДВ в перші дні липня рекомендувала учасникам ринку не орієнтуватися на ринок РДВ як індикатив ціни у двосторонніх договорах, а використовувати фіксовану ціну, за якою продається і купується ресурс.

Падіння ціни регулятор пояснив виведенням попиту з РДВ на ринок двосторонніх договорів (РДД) окремими учасниками ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ТАС Дніпровагонмаш" вперше поставив вагони-платформи для євроколії

Заборгованість населення України за ЖКП у III кв. зменшилася на 5,4% – Держстат

Учасники консенсус-прогнозу Мінекономіки погіршили оцінку очікування зростання ВВП у 2026р до 2,4%, у 2027р – до 4,1%

Мінекономіки напрацьовує концепцію централізації управління державними корпоративними правами

"Київміськбуд" отримав 2,56 млрд грн докапіталізації та оновив керівництво

Середні ціни на первинному ринку житла столиці зросли на 3,3%, до $2011 за кв. м у 2025р. - дослідження

Орендні ставки у столичних ТРЦ зросли до $22,4/кв.м у 2025 р. - UTG

"Запоріжсталь" частково відновила роботу після аварійної зупинки через блекаут

Кабмін продовжив заборону на імпорт російських товарів на 2026 рік

Українська пшениця дешевшає через обстріли портів і зниження експортних закупівель - аналітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА