15:58 07.07.2021

Наглядова рада "Нафтогазу" не ухвалила рішення про можливе відсторонення Вітренка

3 хв читати
Наглядова рада "Нафтогазу" не ухвалила рішення про можливе відсторонення Вітренка

Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" на позачерговому засіданні 6 липня не ухвалила рішення про можливе відсторонення голови правління компанії Юрія Вітренка.

Як повідомила член НР Наталія Бойко у Facebook, рада ознайомилася з ухвалою Окружного адміністративного суду Києва від 5 липня, якою зупинено дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) наглядовій раді "Нафтогазу" про припинення контракту з Вітренком.

"З огляду на це ми (наглядова рада - ІФ) висловлюємо глибоку стурбованість триваючою невизначеністю щодо ситуації з призначенням голови правління, що має визначальний вплив на можливість виконання нами спільної дорожньої карти, яка була погоджена під переобрання наглядової ради компанії в травні 2021 року", - написала Бойко.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України в рамках загальних зборів акціонерів "Нафтогазу" 28 квітня 2021 року визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. КМУ спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради НАК - і незалежних, і представників від держави - з їх подальшим переобранням у повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, уряд достроково припинив повноваження Андрія Коболєва, звільнивши його з посади голови правління "Нафтогазу" з 28 квітня, обрав та призначив з 29 квітня головою НАК терміном на один рік екс-виконавчого директора компанії Вітренка, який був на той час в. о. міністра енергетики.

Після переговорів за участю МФО, США та ЄС уряд запевнив у відданості України курсу реформ у корпоративному управлінні і розпорядженням №494-р від 19 травня 2021 року обрав на новий термін - до одного року - трьох незалежних членів НР: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Бруно Лескуа (Франція) та Людо Ван дер Хейдена (Бельгія), а також двох представників держави - Наталію Бойко та Юлію Ковалів.

У середині червня НАЗК наказало скасувати п. п. 8 і 9 розпорядження Кабміну №370-р, згідно з яким екс-главу Міненерго Вітренка було обрано і призначено головою "Нафтогазу" замість Андрія Коболєва.

За даними НАЗК, закон "Про запобігання корупції" передбачає, що після звільнення особи з публічної служби вона протягом року не може брати участь у керівництві організаціями, на які могла впливати під час роботи на державу.

Голова наглядової ради "Нафтогаз" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління НАК Вітренка через припис НАЗК. Водночас Кабмін оскаржив цей припис в ОАСК, який 18 червня припинив його дію.

Наглядова рада НАК 24-25 червня перенесла розгляд питання про можливе відсторонення з посади Вітренка.

Пізніше, 1 липня, НАЗК у приписі голові наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд висунуло вимогу розірвати контракт із головою правління компанії Юрієм Вітренком. Цей припис також було оскаржено в ОАСК, який 5 липня призупинив його дію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Проект держбюджету-2022 передбачає скорочення фінансування Мінреінтеграції на 41,5%

Пожежа на електропідстанції у Великій Британії вивела з ладу ключовий силовий кабель до березня 2022 року

Проект держбюджету-2022 передбачає держгарантії обсягом 78 млрд грн

Проект держбюджету-2022 передбачає збільшення фінансування Кабміну на 7% порівняно з 2021 роком

Проект держбюджету-2022 - це стоп-кран розвитку економіки, переконаний Гройсман

У проекті держбюджету-2022 закладено зарплату медиків від 13,5 тис. грн

Кабмін зареєстрував у Раді проект закону про держбюджет-2022

Кабмін спрямував 460 млн грн на погашення заборгованості виплат допомоги з часткового безробіття

Держбюджет-2022 передбачає близько 10 млрд грн на енергетичну сферу - Марченко

Кабмін звільнив першого заступника голови митниці Бережнюка та першого заступника голови ДФС Солодченка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА