19:31 07.07.2021

Транзит газу через ГТС України у першому півріччі знизився на 13%

3 хв читати
Транзит газу через ГТС України у першому півріччі знизився на 13%

Транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України в січні-червні 2021 року склав 21,7 млрд куб. м, що на 13% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (24,9 млрд куб. м), свідчать дані ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ).

Зокрема, в західному напрямку транзитом поставлено 19,7 млрд куб. м газу (Словаччина - 13,3 млрд куб. м, Угорщина - 4,5 млрд куб. м, Польща - 1,9 млрд куб. м), у південному - 2,1 млрд куб. м (Молдова - 1,7 млрд куб. м, Румунія - 0,4 млрд куб. м).

У прес-службі ОГТСУ зазначають, що в червні транзит склав 3,72 млрд куб. м, у травні - 3,85 млрд куб. м, або близько 124 млн куб. м/добу.

"Газпром" використовує всі раніше заброньовані потужності, але не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях, незважаючи на рекордне зростання цін на європейських ринках газу", - наголосили в ОГТСУ.

Оператор нагадав, що з квітня виставляє на місячний аукціон додаткові потужності точки з'єднання "Суджа" на кордоні РФ-Україна обсягом 63,7 млн куб. м/добу. Однак ці потужності так і не були заброньовані, незважаючи на низький рівень заповнення підземних сховищ в Європі і планову зупинку на ремонт магістралі "Ямал-Європа" з 6 до 10 липня і "Північний Потік 1" - з 13 до 23 липня.

"Це означає, що "Газпром" не планує поставляти додаткові обсяги газу в ЄС, незважаючи на дефіцит газу в Європі, що вже призвело до зростання ціни на газ до історичного максимуму з 2008 року - EUR37 за МВт* год, або понад $450 за тисячу кубометрів", - зазначили в ОГТСУ.

Крім того, також не був виявлений інтерес до виставлених 5 липня на аукціонні торги додаткових транзитних потужностей 15 млн куб. м/добу для річного бронювання (з 1 жовтня 2021-го до 30 вересня 2022).

"ОГТСУ є надійним партнером країн Європи, готовий збільшити транзит газу через територію України і пропонує додаткові потужності для задоволення існуючого попиту на газ у Європі. Якщо "Газпром" не може задовольнити попит на газ, то потрібно надати іншим російським і середньоазійським добувачам газу використовувати українську і російську ГТС для транзиту газу в ЄС", - зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

За його словами, ЄС слід оцінити дії "Газпрому" і зупинити зловживання домінуючою ринковою позицією з метою домогтися схвалення запуску проекту "Північний потік-2".

Як повідомлялося, транзит природного газу через ГТС України у 2020 році склав 55,8 млрд куб. м, що на 37,7% менше, ніж за 2019 рік (89,6 млрд куб. м). Середньодобовий обсяг транзиту на поточний рік склав 153 млн куб. м при заброньованих 178 млн куб. м.

У 2021-2024 роках на українському газотранспортному коридорі діє нова обов'язкова "бронь" для "Газпрому": 40 млрд куб. м (110 млн куб. м на добу) після 65 млрд куб. м (178 млн куб. м на добу) у 2020 році.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відключення е/е у п'ятницю не плануються

ВВП України в серпні знизився на 2,1%

ЄБА: Потрібно зробити пріоритетом для наповнення держбюджету податкову і митну реформи, а не підвищувати військовий збір

Більшість бізнесів готові до відключень е/е і мають плани, як пережити зиму – опитування

"Укрфінжитло" для стимулювання "єОселі" пропонує запровадити більш гнучкі умови для регіонів

НБУ спробує переконати Раду відмовитися від підвищення податку на прибуток банків до 50%

НБУ оцінює в 130 млрд грн додатковий попит банків на ОВДП за рахунок зростання обов'язкових резервів і ліміту їх покриття ОВДП

НБУ очікувано зберіг облікову ставку 13% і знизив ставку 3-міс. ДС і кредитів рефінансування на 0,5-1 в. п.

ЄС допоможе Україні забезпечити 4,5 ГВт енергопотужностей майбутньої зими

Стефанчук: План покриття бюджету України міжнародними партнерами буде викладено після подання держбюджету

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА