Інтерфакс-Україна
11:52 08.07.2021

Україна разом із партнерами розпочала практичний перезапуск реформи корпоративного управління - прем'єр

2 хв читати
Україна разом із партнерами розпочала практичний перезапуск реформи корпоративного управління - прем'єр

Уряд України розпочав діалог із міжнародними партнерами про практичний перезапуск реформи корпоративного управління, в рамках якого цього тижня після перерви було проведено засідання номінаційного комітету для формування наглядової ради "Магістральних газопроводів України", повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Подальші кроки - стабільна робота номінаційного комітету та ухвалення законів і підзаконних актів", - сказав він у Вільнюсі у четвер на 4-й конференції з питань реформ в Україні.

Прем'єр наголосив, що уряд зацікавлений у реформі корпоративного управління та впровадженні найкращих практик у цій сфері.

Як повідомлялося, через конфлікт навколо зміни голови правління і наглядової ради "Нафтогазу" незалежні члени номінаційного комітету тимчасово залишили його, заблокувавши його роботу.

Згідно з українським законодавством і нормативною базою, у наглядових радах найбільших держкомпаній більшість членів мають бути незалежними, їх відбирає рекрутер і номінаційний комітет із дорадчими голосами донорів, затверджує - Кабмін.

Очолює номінаційний комітет голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар. До складу комітету входять три представники уряду (від Мінекономіки, Мінфіну та органу управління підприємства) і чотири незалежні члени - керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, а також бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький та глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

На початку травня Кабінет Міністрів продовжив на два місяці - до трьох місяців - граничний термін розгляду номінаційним комітетом претендентів на посади керівників особливо важливих для економіки підприємств.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", з 1 травня немає наглядових рад у 12 великих компаніях, контрольні пакети яких передано Фонду держмайна України. У цьому списку, зокрема, Одеський припортовий завод (ОПЗ), "Центренерго", "Турбоатом", "Електроважмаш", п'ять підконтрольних державі обленерго (без "Тернопільобленерго"), "Харківенергозбут", Дніпровська та Криворізька ТЕЦ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА