14:03 08.07.2021

Україна відмовилася від закупівлі електроенергії БілАЕС - прем'єр Литви за підсумками литовсько-українських переговорів

1 хв читати
Україна відмовилася від закупівлі електроенергії БілАЕС - прем'єр Литви за підсумками литовсько-українських переговорів

Україна відмовилася закуповувати електроенергію Білоруської АЕС, повідомила прем'єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте за підсумками переговорів із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем у Вільнюсі в четвер.

На спільній прес-конференції вона схвалила відхід України від небезпечних постачальників і її прагнення до приєднання до європейського ринку електроенергії ENTSO-E.

За її словами, важливим є також "зелений" перехід.

Литва є найбільшим критиком проекту БілАЕС, вважаючи станцію небезпечною. Вже кілька років Вільнюс намагається у різні способи заблокувати будівництво станції, а також постачання виробленої на АЕС електроенергії в сусідні країни та на ринок ЄС. Поки що ці спроби не мали успіху.

Білорусь завершує будівництво АЕС поруч із містом Островець у Гродненській області за російським проектом "ВВЕР-1200". Вона складатиметься з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Генпідрядником будівництва АЕС є група ASE держкорпорації "Росатом". Перший енергоблок станції було введено в промислову експлуатацію 10 червня. Фіззапуск другого енергоблока планується до кінця цього року, введення в експлуатацію - в першому півріччі 2022 року. Після повного введення двох енергоблоків БілАЕС зможе виробляти близько 18,5 млрд кВт-год на рік, що забезпечить близько 40% потреб Білорусі в електроенергії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА