11:20 09.07.2021

Мінекономіки засудило застосування максимальних санкцій до "Нової пошти" та має намір здійснити службову перевірку

2 хв читати
Мінекономіки засудило застосування максимальних санкцій до "Нової пошти" та має намір здійснити службову перевірку

Міністерство економіки засудило застосування до ТОВ "Нова пошта" максимальних санкцій, оскільки це порушує вимоги закону про основні засади державного нагляду й контролю, а також заявило про намір здійснити службову перевірку.

"Міністерство засуджує такий підхід до розрахунку штрафів, оскільки він є суб’єктивним та вважає його неприпустимим. Зазначена ситуація буде ретельно вивчена та проведена службова перевірка. Регулюючі державні органи повинні захищати права споживачів, але штраф повинен бути пропорційним порушенню", -повідомляється на сайті відомства в п'ятницю.

Міністерство економіки зазначило, що застосування до компанії максимальних санкцій порушує вимоги закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме принцип пропорційності порушення і покарання.

Міністерство також наголосило, що для усунення фактора суб'єктивної складової під час визначення рівня штрафів за аналогічні порушення Мінекономіки розробило законопроект про встановлення фіксованої суми таких штрафів.

Як повідомлялося, "Нова пошта" подала до суду на Державну споживчу службу в Харківській області за накладення необґрунтовано великого штрафу після проведення перевірки за скаргою клієнта через пошкодження посилки на 500 грн.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області наклало два штрафи на загальну суму 326 млн грн - по 10% обсягу реалізованої продукції компанії за лютий і березень 2021 року - за заявами громадян про пошкодження посилки і про те, що у відділенні клієнта обрахували.

Як наголосили в Мінекономіки, закон про захист прав споживачів передбачає за створення перешкод представникам Держпродспоживслужби в проведенні перевірки штраф у розмірі від 1% до 10% вартості продукції за попередній календарний місяць, але щонайменше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. "Отже, суми накладених на ТОВ "Нова пошта" штрафів є максимальними", - зазначило міністерство.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька заявила, що очолюване нею відомство скасує накладені на групу компаній "Нова пошта" багатомільйонні штрафи. Магалецька анонсувала особисту зустріч із представниками компанії та бізнес-спільноти.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

Київрада підтримала звернення щодо недопущення захоплення земель території столиці

За 1-2 роки ми побачимо результати розпочатих змін на українській митниці у напрямі наближення до європейських стандартів, - міжнародний експерт

Кличко: Уряд має зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб. м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА