13:28 14.07.2021

Глава Мінфіну та ЄБА домовилися обговорити окремі положення "ресурсного" законопроекту

2 хв читати
Глава Мінфіну та ЄБА домовилися обговорити окремі положення "ресурсного" законопроекту

Глава Міністерства фінансів Сергій Марченко та представники Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) під час зустрічі у вівторок домовилися обговорити окремі положення "ресурсного" законопроекту (№5600), який, як сказав міністр, був необхідною віхою в переговорах із Міжнародним валютним фондом, повідомила асоціація за підсумками зустрічі.

"Міністр пояснив, що законопроект №5600 є ініціативою Міністерства фінансів, адже під час перемовин із МВФ необхідно було продемонструвати заходи для забезпечення бюджету наступних 2022-2024 років. За словами міністра, президент зацікавлений у справедливій системі оподаткування. Він долучався до дискусій щодо законопроекту і підтримує більшість із запропонованих ініціатив", - повідомила ЄБА в релізі в середу.

Відповідаючи на зауваження бізнесу щодо якості підготовки законопроекту, про що неодноразово йшлося у зверненнях ЄБА, Марченко прийняв пропозицію провести низку спеціалізованих обговорень щодо його окремих норм, щоб предметно надати аргументи бізнесу та виробити компромісний текст документа, зазначила ЄБА.

"Так, міністр погодився на додаткові зустрічі з обговорення норм, які стосуються ПДВ, рентної плати, перенесення збитків минулих років тощо (незважаючи на наявність подібної практики в інших країнах, необхідно враховувати зіставність умов запровадження цих положень)", - зазначили в асоціації.

"У контексті ж акцизу на "зелену" енергетику ми дійшли згоди, що держава має дотримуватися своїх зобов'язань, тож накопичені борги ВДЕ має бути повернуто. Ключові принципи ведення бізнесу, а саме рівні правила гри для всіх учасників, варто відновити, при цьому держава має стимулювати розвиток екологічного виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, а не застарілих технологій, які шкідливі для навколишнього середовища", - додала ЄБА.

Що стосується зустрічі з МВФ у Вашингтоні, Марченко назвав дискусію з представниками фонду конструктивною і зазначив, що фонду важлива стійкість антикорупційних органів в Україні, судової реформи.

Однією з тем зустрічі також стала реформа Державної митної служби.

"Під час обговорення питань Держмитслужби Марченко зазначив, що наразі запитань до цього органу чимало. Водночас міністр погодився розглянути конкретні кейси скарг на системні порушення прав суб'єктів ЗЕД під час проведення митного оформлення. З метою сприяння широкому застосуванню інституту АЕО асоціація запропонувала переглянути деякі критерії відповідності статусу АЕО, зокрема критерій фінансової стійкості", - зазначила ЄБА.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США за рік пожертвують бідним країнам ще 500 млн доз вакцини Pfizer, пообіцяв Байден

Польща домоглася участі у процедурі сертифікації Nord Stream 2 AG

Бізнес-асоціації закликають не розглядати "ресурсний" законопроект за скороченою процедурою

Кабмін збільшив чисельність працівників Міненерго майже на 10%

Пєсков: Для збільшення транзиту РФ газу через Україну Європа має наростити його закупівлі

Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС становить 58% - Стефанішина

Кабмін зобов'яже "Нафтогаз" допустити Держаудитслужбу до перевірки діяльності компанії у 2017-2021 роках

Рада доручила Кабміну проаналізувати забезпечення українців житлом

"Укрзалізниця" хоче обладнати потяги далекого прямування місцями для велосипедів

"Укрзалізниця" планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА