17:14 21.07.2021

Депутат від "Слуги народу" запропонував продавати алкоголь і тютюнові вироби лише в спецмагазинах

2 хв читати
Депутат від "Слуги народу" запропонував продавати алкоголь і тютюнові вироби лише в спецмагазинах

Верховній Раді пропонується заборонити продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у приміщеннях торговельних організацій, що здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами для дітей та спортивними товарами для посилення охорони здоров'я громадян і державного сприяння здоровому способу життя.

Відповідний законопроект №5805 про внесення змін до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" зареєстрував у Верховній Раді 19 липня народний депутат Георгій Мазурашу (парламентська фракція "Слуга народу").

Законопроект пропонує обмежити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, використовуваних в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння тільки спеціалізованими стаціонарними торговельними точками (магазинами), де не продаються інші товари, крім перерахованих.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, порушників зазначених правил реалізації підакцизної продукції пропонується штрафувати на десять прожиткових мінімумів (згідно з даними на сайті Міністерства фінансів - 22,94 тис. грн).

Передбачається, що в разі ухвалення законопроекту його положення набувають чинності наступного дня з дня його опублікування.

"Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню виконання статті 3 Конституції України, згідно з якою здоров'я людини, як і її життя, особиста честь і гідність, недоторканність та безпека, визначене найвищою соціальною цінністю, а також популяризації здорового способу життя в Україні та захисту українців від небажаних шкідливих звичок", - зазначено в пояснювальній записці до документа.

Як повідомлялося, ВР у червні 2021 року ухвалила за основу законопроект №4358 про захист здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну.

Депутатський доопрацьований законопроект пропонує, зокрема, зобов'язати виробників та імпортерів електронних сигарет, заправних контейнерів і рідин подавати до Держпродспоживслужби повідомлення про всі види продукції, які вони планують ввести в обіг в Україні, зокрема повідомляти про їх інгредієнти, токсикологічні дані та викиди, подавати інформацію про дози нікотину в них.

Окрім цього, законопроект вносить зміни до вимог до маркування тютюнових виробів, а також проваджує заборону на продаж електронних сигарет неповнолітнім. Також закон забороняє рекламу електронних сигарет і пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" хоче обладнати потяги далекого прямування місцями для велосипедів

"Укрзалізниця" планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

ДПЗКУ від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків від продажу зернових за заниженими цінами

Мінфін оцінює ресурсний законопроект №5600 у 25-35 млрд грн доддоходів за рік

Закон про віртуальні активи набуде чинності не раніше ніж за півроку - НБУ

Фінплани-2021 виконають або перевиконають 9 із 10 членів AmCham в Україні - опитування

НБУ планує як пілотний проект у 2021 році виплатити зарплати працівникам Мінцифри в е-гривні

Гетманцев допускає збільшення дохідної частини проекту держбюджету-2022 завдяки перегляду макропрогнозу

ВР ухвалить ресурсний законопроект у другому читанні, лише питання часу - голова бюджетного комітету

Віртуальна місія МВФ розпочинає роботу в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА