Інтерфакс-Україна
12:28 23.07.2021

Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

1 хв читати
Іпотека під 7% не вплинула на обсяги продажу житла в Україні - FIMA

Іпотечна програма, яку уряд реалізує за ініціативою президента України через Фонд розвитку підприємництва, не справила впливу на обсяги продажу, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська.

Згідно з дослідженням FIMA, 53,8% опитаних управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ) не помітили впливу "іпотеки під 7%" на продаж і не очікують його надалі. При цьому 38,5% усе-таки сподіваються, що вона вплине на обсяги будівництва та продажу. Лише 7,7% оптимістично вважають програму початком активного зростання галузі.

"38,5% респондентів вбачають причину не надто успішного старту "іпотеки під 7%" у тому, що умови програми не влаштовують позичальників", - сказала Волковська.

При цьому 30,8% опитаних зазначили, що умови програми не влаштовують кредиторів і забудовників, а 7,7% просто вважають, що програма не працює.

"Те, що позичальники через зарплату в конвертах не можуть пройти фінансовий скоринг у банку, проблемою не вважають", - наголосила експерт.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Асоціацію з управління фінансами та інвестиціям (FIMA) створено у травні 2020 року. Вона об'єднує 41 фінкомпанію-управителя фондів ФФБ у Києві, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Хмельницькому та Харкові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Імпорт картоплі в Україну у 2025р. зріс на 431%, витрати перевищили $74 млн

Енергоперемир’я з РФ малоймовірне, покращення ситуації в енергетиці можна чекати з середини лютого з активізацією СЕС – Герус

Україна продовжує роботу з партнерами для залучення додаткового імпорту газу – Міненерго

МХП розмістив новий випуск євробондів-2029 на $450 млн під 10,5%, акції подорожчали на 10,2%

Банки розділилися в оцінках ймовірності зниження ставки НБУ у четвер – опитування

Енергосистема потребує приватних інвестицій для покриття дефіциту генерації – очільник "Укренерго"

Повернення валютної виручки у 2025 зросло на 5% – НБУ

Рада може схвалити два законопроєкти щодо промислового безвізу із ЄС у лютому – віцепрем’єр

Мінфін перед очікуваним зниженням облікової ставки НБУ знову знизив ставки гривневих ОВДП

Рішення уряду щодо мобільної генерації формують нову логіку енергетичної стійкості – RSE Group Ukraine

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА