Інтерфакс-Україна
19:08 29.07.2021

Саакашвілі представив принципи дерегуляції малого та середнього бізнесу в Україні

2 хв читати
Саакашвілі представив принципи дерегуляції малого та середнього бізнесу в Україні

Голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі представив Акт про свободу підприємництва, що пропонує низку заходів щодо дерегуляції малого та середнього бізнесу.

"Акт про свободу підприємництва - це зміна рамкової філософії ставлення до бізнесу в Україні. Це було міркуванням президента під час обговорення закону про деолігархізацію - давайте говорити про те, як допомогти малому й середньому бізнесу. Якщо ми не зможемо дерегулювати малий і середній бізнес, ми втрачаємо 2-3% щорічно в розвитку економіки", - сказав він на спільному засіданні президії Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові й Нацради реформ у Києві в четвер.

За словами Саакашвілі, акт передбачає впровадження єдиного стандарту та принципів діяльності органів держави й місцевого самоврядування в напрямі сприяння веденню бізнесу. Так, документ передбачає заборону на створення нових контролюючих органів у сфері підприємництва, а також упровадження нової дозвільної документації та звітності, дебюрократизацію бізнес-процесів.

Проект також пропонує проведення позапланових перевірок і зупинення діяльності суб'єкта господарювання виключно за рішенням суду, впровадження страхування і системи управління ризиками під час перевірок.

Крім того, пропонується впровадити саморегуляцію діяльності в деяких сферах і можливість вибору суб'єкта надання адмінпослуг із числа акредитованих третіх осіб.

"Хочу наголосити, що це рамковий документ. Він має бути спрямований для обговорення до комітетів і уряду", - зазначив Саакашвілі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" заявляє про необхідність покриття дефіциту ліквідності 48,8 млрд грн у 2026 році без погашення євробондів

Яценюк: $300 млрд російських суверенних активів не вистачить на компенсацію втрат України

На Чернігівщині створять індустріальний парк, де виготовлятимуть варення і компоти

"Нафтогаз" та ATLANTIC-SEE LNG TRADE S.A. домовилися про співпрацю для постачання американського LNG в Україну

"Укрнафта" оновила 50% парку спецтехніки за три роки

Яценюк: Грошей в наступному році не буде стільки, скільки в поточному, до цього треба бути готовим

Ощадбанк притягне до відповідальності винних за умисне пошкодження систем життєзабезпечення ТОК Gulliver

"Інтерпайп" зміцнює відносин з країнами MENA у преміальному та напівпреміальному сегментах через стрімкий розвиток енергосектору

Яценюк: українська економіка попри певні обмеження є економікою воєнного часу

"Нафтогаз" та ORLEN узгодили поставки ще не менше 300 млн куб. м американського LNG в Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА