Інтерфакс-Україна
15:46 30.07.2021

ДТЕК закликав РНБО усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону

3 хв читати
ДТЕК закликав РНБО усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону

Український ринок електроенергії тривалий час функціонує в умовах гострого дефіциту обігових коштів, що ставить під загрозу своєчасну підготовку до опалювального сезону в плані проведення ремонтних кампаній на ТЕС та формування необхідних запасів вугілля, йдеться в повідомленні на сайті енергохолдингу ДТЕК у п'ятницю.

"У цій кризовій ситуації в енергетичній галузі закликаємо Раду національної безпеки і оборони України терміново втрутитися в ситуацію та усунути дисбаланси і фактори, які загрожують енергетичній безпеці країни, а також своєчасності та повноцінності підготовки та проходження осінньо-зимового періоду", - заявила група.

Серед ключових факторів, які призвели до кризи в енергетиці, в енергохолдингу Ріната Ахметова називають необґрунтовано низькі ціни на оптовому ринку електричної енергії "на добу вперед" (РДВ), багатомільярдні борги на ринку, що балансує, а також нестабільність і дисбаланси, викликані ціновими маніпуляціями на ринку трейдерів спекулянтів.

"За необґрунтовано низькі ціни підприємства теплової генерації систематично працюють у збиток. Лише цього року ТЕС, що працюють в ОЕС України, отримали збиток у розмірі 5,1 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

"За п'ять місяців 2021 року збитки від виробництва е/е підприємствами "ДТЕК Енерго" становлять 1,2 млрд грн. Генкомпанії мають непогашений борг перед постачальниками вугілля в 12,4 млрд грн, постачальниками торговельно-матеріальних цінностей (ТМЦ) і послуг - 1,4 млрд грн, і борги у сплаті податків - 185 млн грн", - зазначають у ДТЕК.

"Таке фінансове становище підприємств теплової генерації не дає змоги закупити паливо для створення необхідних запасів вугілля на опалювальний період, унеможливлює фінансування поточної діяльності підприємств, проведення поточних і капітальних ремонтів, а також призводить до створення заборгованості перед вуглевидобувними підприємствами", - стверджують у групі.

У свою чергу борг ПрАТ "НЕК "Укренерго" перед генеруючими підприємствами "ДТЕК Енерго" становить на ринку, що балансує, 2,2 млрд грн, залишається також невирішеним питання погашення перед компанією заборгованості ДП "Енергоринок" у розмірі 6,8 млрд грн.

Як пояснили в енергохолдингу, в критичному стані перебувають також видобувні підприємства "ДТЕК Енерго".

"Протягом серпня-грудня поточного року планується введення 14 лав, на що необхідно 430 млн грн. Але є ризики несвоєчасного введення їх в експлуатацію через борги перед постачальниками (становлять 1,15 млрд грн) і відсутність коштів на придбання ТМЦ", - йдеться в повідомленні. В результаті втрати видобутку вугілля можуть становити 0,6 млн тонн за майбутніми лавами і 0,8 млн тонн за діючими лавами з причини їхньої аварійності, наголосили у групі.

"Така критична ситуація і хронічний дефіцит коштів у підприємств теплової генерації та вугледобувних підприємств ставить під загрозу навіть видобуток необхідних для проходження осінньо-зимового періоду обсягів вітчизняного вугілля. При цьому ринкова ціна вугілля на зарубіжних ринках перевищила $100 за тонну", - резюмували у ДТЕК.

"ДТЕК" створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА