15:46 30.07.2021

ДТЕК закликав РНБО усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону

3 хв читати
ДТЕК закликав РНБО усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону

Український ринок електроенергії тривалий час функціонує в умовах гострого дефіциту обігових коштів, що ставить під загрозу своєчасну підготовку до опалювального сезону в плані проведення ремонтних кампаній на ТЕС та формування необхідних запасів вугілля, йдеться в повідомленні на сайті енергохолдингу ДТЕК у п'ятницю.

"У цій кризовій ситуації в енергетичній галузі закликаємо Раду національної безпеки і оборони України терміново втрутитися в ситуацію та усунути дисбаланси і фактори, які загрожують енергетичній безпеці країни, а також своєчасності та повноцінності підготовки та проходження осінньо-зимового періоду", - заявила група.

Серед ключових факторів, які призвели до кризи в енергетиці, в енергохолдингу Ріната Ахметова називають необґрунтовано низькі ціни на оптовому ринку електричної енергії "на добу вперед" (РДВ), багатомільярдні борги на ринку, що балансує, а також нестабільність і дисбаланси, викликані ціновими маніпуляціями на ринку трейдерів спекулянтів.

"За необґрунтовано низькі ціни підприємства теплової генерації систематично працюють у збиток. Лише цього року ТЕС, що працюють в ОЕС України, отримали збиток у розмірі 5,1 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

"За п'ять місяців 2021 року збитки від виробництва е/е підприємствами "ДТЕК Енерго" становлять 1,2 млрд грн. Генкомпанії мають непогашений борг перед постачальниками вугілля в 12,4 млрд грн, постачальниками торговельно-матеріальних цінностей (ТМЦ) і послуг - 1,4 млрд грн, і борги у сплаті податків - 185 млн грн", - зазначають у ДТЕК.

"Таке фінансове становище підприємств теплової генерації не дає змоги закупити паливо для створення необхідних запасів вугілля на опалювальний період, унеможливлює фінансування поточної діяльності підприємств, проведення поточних і капітальних ремонтів, а також призводить до створення заборгованості перед вуглевидобувними підприємствами", - стверджують у групі.

У свою чергу борг ПрАТ "НЕК "Укренерго" перед генеруючими підприємствами "ДТЕК Енерго" становить на ринку, що балансує, 2,2 млрд грн, залишається також невирішеним питання погашення перед компанією заборгованості ДП "Енергоринок" у розмірі 6,8 млрд грн.

Як пояснили в енергохолдингу, в критичному стані перебувають також видобувні підприємства "ДТЕК Енерго".

"Протягом серпня-грудня поточного року планується введення 14 лав, на що необхідно 430 млн грн. Але є ризики несвоєчасного введення їх в експлуатацію через борги перед постачальниками (становлять 1,15 млрд грн) і відсутність коштів на придбання ТМЦ", - йдеться в повідомленні. В результаті втрати видобутку вугілля можуть становити 0,6 млн тонн за майбутніми лавами і 0,8 млн тонн за діючими лавами з причини їхньої аварійності, наголосили у групі.

"Така критична ситуація і хронічний дефіцит коштів у підприємств теплової генерації та вугледобувних підприємств ставить під загрозу навіть видобуток необхідних для проходження осінньо-зимового періоду обсягів вітчизняного вугілля. При цьому ринкова ціна вугілля на зарубіжних ринках перевищила $100 за тонну", - резюмували у ДТЕК.

"ДТЕК" створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Bees Airline c 14 жовтня почне літати з Києва до Одеси

Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз'яснити банкам роботу з податковою амністією

Світовий банк називає умовою підтримки модернізації ОГТСУ роботу з воднем

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА