20:15 30.07.2021

Комітет запропонує вилучити з "ресурсного" законопроекту норми про оподаткування самозахоплених земель - Гетманцев

2 хв читати
Комітет запропонує вилучити з "ресурсного" законопроекту норми про оподаткування самозахоплених земель - Гетманцев

Робоча група парламентського комітету з питань фінансів, податкової та фінансової політики запропонувала вилучити з ресурсного законопроекту №5600 норми про оподаткування самозахоплених земель, повідомив глава комітету Данило Гетманцев.

"Під час сьогоднішніх консультацій щодо №5600 вирішили вилучити з проекту норми про оподаткування самозахоплених земель", - написав він у Telegram-каналі у п'ятницю.

"Розумію і поділяю занепокоєння органів місцевого самоврядування щодо використання ухилянтами земель без сплати податку. Проте спроба замінити податковою нормою захист цивільного права породила мертвонароджену правову конструкцію", - прокоментував Данило Гетманцев.

Він додав, що Міністерство фінансів має намір доопрацювати цю норму та внести відповідні пропозиції до парламенту.

"Домовилися з Мінфіном, що доопрацюють, усунуть ризики та внесуть знову", - написав нардеп.

Урядовий законопроект з поправками до Податкового кодексу та інших законів у редакції до першого читання, зокрема, передбачав упровадження плати за землю для землекористувачів, які самовільно використовують землі державної та комунальної власності. Відповідно до законопроекту встановлення факту такого користування пропонується покласти на органи місцевого самоврядування шляхом винесення окремого рішення. Таке рішення законопроект пропонує вважати підставою для нарахування земельного податку.

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня 2021 року прийняла за основу урядовий законопроект із поправками до Податкового кодексу та інших законів №5600 ("ресурсний" законопроект") про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів. До другого читання законопроекту народні депутати подали понад 11 тис. поправок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА