Інтерфакс-Україна
21:57 30.07.2021

"Укрзалізниця" розраховує на низьку ціну е/е "Енергоатому" на дозволених Кабміном спецсесіях

2 хв читати
"Укрзалізниця" розраховує на низьку ціну е/е "Енергоатому" на дозволених Кабміном спецсесіях

АТ "Укрзалізниця" має намір купувати електроенергію на дозволених урядом спецсесіях з продажу ресурсу за довгостроковими двосторонніми угодами насамперед у НАЕК "Енергоатом" і розраховує на стабільну та більш низьку, ніж на ринку, ціну, повідомив в.о. глави АТ Іван Юрик.

"Чому це унікально? Тому що" Енергоатом "- один із найбільших генераторів, а ми - один із найбільших споживачів. Вважаю, це та ситуація, коли він матиме стабільне прогнозоване споживання, а ми - стабільну прогнозовану ціну на довгу перспективу. На ринку ми не будемо мати ціну генерації. Тепер ідея полягає саме в цьому, що буде дешевше. Наш інтерес - мати низьку ціну", - сказав він журналістам під час відкриття під'їзних шляхів до ЦСВЯП.

Разом із тим, Юрик не став уточнювати, на яких саме умовах передбачається укласти угоди і на чому буде засновано ціноутворення на ресурс.

"Зарано говорити про параметри. Кабмін учора дав нам нормативну рамку, і процес ціноутворення є предметом переговорів", - пояснив він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 28 липня дозволив державним генеруючим компаніям продавати АТ "Укрзалізниця" електроенергію за довгостроковими двосторонніми договорами (ДД) на спеціальних сесіях електронних аукціонів неподільними 100 лотами з терміном поставки до 36 місяців.

Відповідні зміни в порядок проведення аукціонів з ДД, закріплені постановою №499 від 5 червня 2019 року, схвалені з одноденним доопрацюванням на засіданні уряду 28 липня.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його метою, зокрема, є створення умов для забезпечення стабільності цін на е/е для окремих категорій непобутових споживачів державної форми власності е/е, виробленої держгенерацією, шляхом укладення довгострокових двосторонніх договорів і посилення гарантій виконання договірних зобов'язання покупцями е/е.

Водночас зазначається, що нестабільність цін, яка спостерігається на ринку е/е протягом травня-початку липня, а також випадки відмови покупців від зобов'язань за договорами купівлі-продажу е/е призводять до збитків держгенерації.

Разом із тим, як йдеться в записці, загальний річний обсяг споживання е/е для потреб "Укрзалізниці" складає 6 млрд кВт-год електроенергії, з яких 1 млрд кВт-год е/е використовується для пасажирських перевезень.

Таким чином, у разі створення передумов для продажу е/е держгенерацією ліцензіату з перевезення пасажирів і вантажів залізницею, буде забезпечено як стабільне постачання е/е за прогнозованою ціною на тривалий період, так і зменшення ризиків порушень договірних умов, зазначається в документі.

Зокрема, передбачається, що до зобов'язань покупця входить оплата в зазначені терміни всіх обсягів ресурсу за договором, незалежно від фактичного споживання (take or pay), на умовах передоплати, а також надання гарантійного внеску.

Водночас надлишки е/е можуть бути продані структурами "Укрзалізниці" іншим учасниками ринку в розмірі до 20% обсягу, придбаного на спецсесії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА