21:57 30.07.2021

"Укрзалізниця" розраховує на низьку ціну е/е "Енергоатому" на дозволених Кабміном спецсесіях

2 хв читати
"Укрзалізниця" розраховує на низьку ціну е/е "Енергоатому" на дозволених Кабміном спецсесіях

АТ "Укрзалізниця" має намір купувати електроенергію на дозволених урядом спецсесіях з продажу ресурсу за довгостроковими двосторонніми угодами насамперед у НАЕК "Енергоатом" і розраховує на стабільну та більш низьку, ніж на ринку, ціну, повідомив в.о. глави АТ Іван Юрик.

"Чому це унікально? Тому що" Енергоатом "- один із найбільших генераторів, а ми - один із найбільших споживачів. Вважаю, це та ситуація, коли він матиме стабільне прогнозоване споживання, а ми - стабільну прогнозовану ціну на довгу перспективу. На ринку ми не будемо мати ціну генерації. Тепер ідея полягає саме в цьому, що буде дешевше. Наш інтерес - мати низьку ціну", - сказав він журналістам під час відкриття під'їзних шляхів до ЦСВЯП.

Разом із тим, Юрик не став уточнювати, на яких саме умовах передбачається укласти угоди і на чому буде засновано ціноутворення на ресурс.

"Зарано говорити про параметри. Кабмін учора дав нам нормативну рамку, і процес ціноутворення є предметом переговорів", - пояснив він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 28 липня дозволив державним генеруючим компаніям продавати АТ "Укрзалізниця" електроенергію за довгостроковими двосторонніми договорами (ДД) на спеціальних сесіях електронних аукціонів неподільними 100 лотами з терміном поставки до 36 місяців.

Відповідні зміни в порядок проведення аукціонів з ДД, закріплені постановою №499 від 5 червня 2019 року, схвалені з одноденним доопрацюванням на засіданні уряду 28 липня.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його метою, зокрема, є створення умов для забезпечення стабільності цін на е/е для окремих категорій непобутових споживачів державної форми власності е/е, виробленої держгенерацією, шляхом укладення довгострокових двосторонніх договорів і посилення гарантій виконання договірних зобов'язання покупцями е/е.

Водночас зазначається, що нестабільність цін, яка спостерігається на ринку е/е протягом травня-початку липня, а також випадки відмови покупців від зобов'язань за договорами купівлі-продажу е/е призводять до збитків держгенерації.

Разом із тим, як йдеться в записці, загальний річний обсяг споживання е/е для потреб "Укрзалізниці" складає 6 млрд кВт-год електроенергії, з яких 1 млрд кВт-год е/е використовується для пасажирських перевезень.

Таким чином, у разі створення передумов для продажу е/е держгенерацією ліцензіату з перевезення пасажирів і вантажів залізницею, буде забезпечено як стабільне постачання е/е за прогнозованою ціною на тривалий період, так і зменшення ризиків порушень договірних умов, зазначається в документі.

Зокрема, передбачається, що до зобов'язань покупця входить оплата в зазначені терміни всіх обсягів ресурсу за договором, незалежно від фактичного споживання (take or pay), на умовах передоплати, а також надання гарантійного внеску.

Водночас надлишки е/е можуть бути продані структурами "Укрзалізниці" іншим учасниками ринку в розмірі до 20% обсягу, придбаного на спецсесії.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Bees Airline c 14 жовтня почне літати з Києва до Одеси

Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз'яснити банкам роботу з податковою амністією

Світовий банк називає умовою підтримки модернізації ОГТСУ роботу з воднем

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА