10:28 03.08.2021

Україна отримає від МВФ понад $2,7 млрд напередодні 30-ї річниці незалежності - Офіс президента

3 хв читати
Україна отримає від МВФ понад $2,7 млрд напередодні 30-ї річниці незалежності - Офіс президента

Міжнародний валютний фонд надасть Україні понад $2,7 млрд "безоплатно без додаткових умов", повідомляється на сайті Офісу президента України у вівторок.

Як наголошується в повідомленні, відповідне рішення ухвалила Рада керуючих МВФ за пропозицією директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої для допомоги у відновленні світової економіки, яка постраждала внаслідок пандемії коронавірусу. Загалом між країнами будуть розподілені спеціальні права запозичення (СПЗ) на суму $650 млрд.

В офіційному повідомленні МВФ наголошується, що це - найбільша розподіл СПЗ в історії фонду. "Розподіл СПЗ послугує на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру та сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки. Особливо це допоможе нашим найуразливішим державам-членам, яким важче впоратися з наслідками кризи, викликаної COVID-19", - заявила Георгієва.

Як очікується, Україна отримає транш 23 серпня.

Згідно з повідомленням на сайті глави Української держави, відповідне рішення було ухвалено після телефонної розмови президента України Володимира Зеленського з Георгієвою минулого тижня.

"Це стане хорошим подарунком для нашої країни до 30-річчя незалежності. Ці кошти допоможуть подолати наслідки коронакризи та стимулювати нашу економіку. Я вдячний МВФ та особисто Крісталіні Георгієвій за це рішення", - сказав президент України.

Він також зазначив, що для України дуже важлива співпраця з МВФ, тому вона продовжує впроваджувати реформи та виконувати структурні маяки для отримання нового траншу в рамках поточної програми stand-by. "Ми працюємо над завершенням першого перегляду чинної програми Міжнародного валютного фонду і очікуємо місію МВФ у вересні. На цьому я наголосив під час нашої телефонної розмови з пані Крісталіною Георгієвою", - зазначив Зеленський.

Як повідомлялося раніше, рада керівників МВФ затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення на суму, еквівалентну $650 млрд, для поповнення глобальних ресурсів ліквідності. "Це історичне рішення - найбільше розподіл SDR в історії МВФ та стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи. Розподіл SDR послугує на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в ресурсах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки. Особливо це допоможе нашим найуразливішим державам-членам, яким важче впоратися з наслідками кризи, викликаної COVID-19", - прокоментувала це рішення Георгієва.

Загальний розподіл SDR набуде чинності 23 серпня. Нові SDR будуть переведені державам-членам МВФ пропорційно їхнім наявним квотам.

Раніше також повідомлялося, що директор-розпорядник МВФ Георгієва після розмови із Зеленським 29 липня анонсувала у Twitter візит місії Фонду до України у вересні.

МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (майже $5 млрд) із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по $700 млн, третього - $560 млн і завершального четвертого - $980 млн.

Однак цей план був порушений. Віртуальна місія щодо першого перегляду програми stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України. Цю позицію пізніше представники фонду неодноразово підтверджували.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

Київрада підтримала звернення щодо недопущення захоплення земель території столиці

За 1-2 роки ми побачимо результати розпочатих змін на українській митниці у напрямі наближення до європейських стандартів, - міжнародний експерт

Кличко: Уряд має зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб. м

Палата представників Конгресу США ухвалила поправки до оборонного бюджету, що містять обов'язкове накладення санкцій на ПП-2, - Вітренко

Кулеба: Ми працюємо над збільшенням фінансової підтримки України з боку США в $1 млрд на рік

США за рік пожертвують бідним країнам ще 500 млн доз вакцини Pfizer, пообіцяв Байден

Польща домоглася участі у процедурі сертифікації Nord Stream 2 AG

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА