15:22 04.08.2021

Кабмін схвалив стратегію енергетичної безпеки

2 хв читати
Кабмін схвалив стратегію енергетичної безпеки

Кабінет Міністрів України схвалив стратегію енергетичної безпеки, розроблену на підставі стратегії національної безпеки, затвердженої указом президента Володимира Зеленського №392 від 14 вересня 2020 року.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час презентації документа на засіданні уряду в середу, стратегія визначає, зокрема, 29 загроз енергетичній безпеці, ключовими з яких є кіберзагрози, тривала агресія РФ, зношення основних фондів, відсутність енергетичних резервів, вплив змін клімату на структуру і режими енергоспоживання, а також питання конкуренції на ринках, кадрового забезпечення галузі та розвитку науково-технічного потенціалу.

"Відповідно до цього, визначено три ключових сценарії, за якими може розвиватися енергетична сфера залежно від загроз", - сказав міністр.

Це сценарії "без змін", "недружній вплив" і "позитивна трансформація".

Сценарій "без змін" передбачає, зокрема, збереження поточних тенденцій формування і реалізації енергетичної політики, а також принципів функціонування енергетичних ринків.

Другий сценарій "недружній вплив" передбачений на випадок нарощування зовнішнього впливу РФ для одержання контролю над енергетичною політикою України.

Третій сценарій "позитивна трансформація" націлений на пріоритетний розвиток країни в плані незворотності її європейського та євроатлантичного курсу.

Як зазначив Галущенко, основними цілями стратегії є, зокрема, доступність енергоресурсів для споживачів, стійкість функціонування енергетичної галузі та її економічна ефективність, екологічно прийнятний вплив енергетики на довкілля, а також інтеграція сектора в простір ЄС.

Міністерство енергетики України має намір здійснювати щорічний моніторинг загроз енергетичній безпеці країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

Київрада підтримала звернення щодо недопущення захоплення земель території столиці

За 1-2 роки ми побачимо результати розпочатих змін на українській митниці у напрямі наближення до європейських стандартів, - міжнародний експерт

Кличко: Уряд має зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб. м

Палата представників Конгресу США ухвалила поправки до оборонного бюджету, що містять обов'язкове накладення санкцій на ПП-2, - Вітренко

Кулеба: Ми працюємо над збільшенням фінансової підтримки України з боку США в $1 млрд на рік

США за рік пожертвують бідним країнам ще 500 млн доз вакцини Pfizer, пообіцяв Байден

Польща домоглася участі у процедурі сертифікації Nord Stream 2 AG

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА