16:32 05.08.2021

Зеленський підписав закон, що звільняє ВПО від наслідків невиконання зобов'язань за кредитами та позиками

2 хв читати
Зеленський підписав закон, що звільняє ВПО від наслідків невиконання зобов'язань за кредитами та позиками

Президент України Володимир Зеленський затвердив внесення змін до закону України про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб щодо звільнення ВПО від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики (1646-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 14 липня 2021 року.

Як повідомляє прес-служба глави держави, цей документ сприятиме захисту осіб, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації на сході України та від тимчасової окупації АР Крим.

"Закон передбачає, що загальна сума процентів за кредитним договором або договором позики внутрішньо переміщеного особи (ВПО) не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що за неналежне виконання такими особами з числа ВПО зобов'язань за кредитними договорами не нараховується неустойка (штраф, пеня), не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу, не застосовуються інші майнові санкції.

Уточнюється, що кредитор зобов'язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитом протягом семи днів після письмового звернення від ВПО.

"Відступлення права вимоги за кредитним договором позичальника з числа внутрішньо переміщених осіб без його згоди забороняється", - наголошують в Офісі президента.

Там уточнюють, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою кредитних зобов'язань покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Положення документа стосуються кредитних договорів і договорів позик, укладених до 20 лютого 2014 року зі ВПО з АР Крим та Севастополя, і до 14 квітня 2014 року - для договорів із ВПО з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також території проведення АТО/ООС.

Закон набуває чинності через місяць з дня його опублікування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

Київрада підтримала звернення щодо недопущення захоплення земель території столиці

За 1-2 роки ми побачимо результати розпочатих змін на українській митниці у напрямі наближення до європейських стандартів, - міжнародний експерт

Кличко: Уряд має зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб. м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА