Інтерфакс-Україна
15:37 11.08.2021

Кабмін затвердив стратегію розвитку ПриватБанку до 2024 року

3 хв читати
Кабмін затвердив стратегію розвитку ПриватБанку до 2024 року

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу без обговорення затвердив стратегію розвитку державного ПриватБанку (Київ) до 2024 року.

Як зазначено в пояснювальній записці до розпорядження, основними цілями оновлення стратегії є створення сильного в операційному плані та конкурентоспроможного банку, здатного забезпечити фінстабільність і виплачувати дивіденди, а також привабливого і життєздатного банку для інвестування.

Зазначається, що головною метою поновлення документа є визначення стратегії придатного для продажу "хорошого банку" і підходу до його приватизації.

Стратегія передбачає створення провідного банку в роздрібному сегменті ринку, який має сильну позицію в малому та середньому бізнесі (МСБ) з потужним платіжним і картковим бізнесом, що зможе забезпечити наявність привабливих варіантів приватизації.

Визначена стратегією бізнес-модель ПриватБанку передбачає зосередження на напрямі МСБ, зокрема зростання кредитування сегменту МСБ на 150% (включаючи підтримку держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%"), а також подальше зростання еквайрингового бізнесу, який приведе до потужного зростання доходів на 8,5 млрд грн.

Окрім того, оновлена бізнес-модель передбачає розширення продуктової пропозиції замість залучення нових клієнтів у роздрібному бізнесі, що забезпечить додаткове зростання кредитування з 44 млрд грн до 82 млрд грн, включаючи надання іпотечних кредитів у межах держпрограми, а також збереження наявних лідерських позицій у картковому бізнесі спираючись на доступність фізичних і цифрових каналів.

Водночас передбачається створення до 2024 року прогресивної моделі банку з провідним рівнем ефективності й готовністю до зниження маржі, а також лідерство в інноваціях, завдяки цифровим технологіям.

Згідно з документом, ПриватБанк продовжить заходи щодо оптимізації витрат і вдосконалення організаційної структури, зокрема шляхом подальшої оптимізації регіональної мережі відділень і банківської інфраструктури.

Стратегія також передбачає максимальне відновлення старого портфеля непрацюючих активів, операційну ефективність і стійкий рівень прибутковості банку.

Зазначається, що банк прагнутиме досягти прогнозованого чистого прибутку в розмірі понад 30 млрд грн прибутковості на капітал у розмірі понад 40% і співвідношення витрат до доходів у розмірі менше ніж 45%.

Згідно зі стратегією, ПриватБанк удосконалить систему управління ризиками, поліпшить практику кредитного андеррайтингу та оптимізованих кредитних процесів.

Документ передбачає, що банк упроваджуватиме інноваційні продукти і послуги, розвиватиме й адаптуватиме IТ до вимог міжнародних стандартів і регулятивних вимог.

Планується, що ПриватБанк зробить особливий акцент на важливості повернення коштів, пов'язаних з екс-власниками, і відновить старий портфель непрацюючих активів.

Документ передбачає введення жорсткої стратегії управління непрацюючими активами, завдяки чому банк має врегулювати рівень непрацюючих активів і послідовно скоротити їх частку до менше ніж 20%.

Стратегія визначає три можливих опції приватизації, зокрема приватне розміщення всього банку, приватне розміщення "хорошого банку" і первинне розміщення акцій "хорошого банку".

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив к його капітал понад 155 млрд грн.

Згідно зі статистикою Національного банку України, на 1 червня 2021 року за розміром загальних активів ПриватБанк посідав у рейтингу 1-ше місце (550,58 млрд грн) серед 73 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА