11:10 18.08.2021

Алжир збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни - УЗА

2 хв читати
Алжир збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни - УЗА

Алжир у майбутньому збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни, для цього країна погодилася наблизити свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів, зокрема до рівня інших країн Північної Африки, повідомляється на сайті Української зернової асоціації (УЗА).

Організація уточнила, що за підтримки українського Міністерства закордонних справ і посольства України в Алжирі провела напередодні онлайн-саміт із представниками уряду та профільних асоціацій Алжирської Народної Демократичної Республіки.

Під час саміту представники Алжиру зазначили, що країна в майбутньому збільшить обсяги імпорту зерна через зміну кліматичних умов, і Україна може стати його великим партнером у торгівлі зерновими.

"Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, який чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому, Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна до Алжиру. Минулого 2020/2021 зернового сезону Україна експортувала лише трішки більше ніж 200 тис. т зерна до Алжиру", - йдеться в повідомленні УЗА.

Асоціація зазначила, що в Україні недостатньо зерна, який відповідає встановленим Алжиром обмеженням на утримання пошкоджених комахами зерен на рівні 0,5%. Збільшення цього показника до рівня 1%, як це затверджено в більшості країн-імпортерів пшениці з Північної Африки, могло б значно збільшити обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко та Єгипту цей показник лімітований у 1%, а для Тунісу він узагалі не лімітується.

Президент УЗА Микола Горбачов представив алжирській стороні потенціал і можливості України з виробництва й експорту зерна, а також зазначив, що двосторонню торгівлю зерном можна значно поліпшити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів.

За даними УЗА, алжирська сторона погодилася обговорювати можливі зміни в тендерних процедурах, за результатами саміту сторони домовилися про проведення окремої зустрічі для обговорення та поглиблення співробітництва й торгівлі зерном.

Як повідомлялося, УЗА минулого місяця оцінила обсяги експорту зернових (пшениці, кукурудзи та ячменю) України у 2021/2022 маркетинговому році (МР, липень-червень) у 57,5 млн тонн, що на 28,8% вище за результати 2020/2021 МР.

Українська зернова асоціація (УЗА) - об'єднання виробників, переробників та експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА