Інтерфакс-Україна
13:23 20.08.2021

"Енергоатом" повністю підготував ЦСВЯП до експлуатації, очікує дозволу ДІЯРУ найближчими днями - Котін

3 хв читати
"Енергоатом" повністю підготував ЦСВЯП до експлуатації, очікує дозволу ДІЯРУ найближчими днями - Котін

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) повністю готове до експлуатації, залишилося отримати дозвіл Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ), повідомив глава НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

"Усі роботи з нашого боку завершено, закінчуються технічні процедури на енергоблоках, також отримано дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), залишилося отримати дозвіл ДІЯРУ. Його ми очікуємо найближчими днями", - сказав Котін під час урочистого відкриття ЦСВЯП у зоні відчуження у п'ятницю.

За його словами, в проект реалізації ЦСВЯП на сьогодні від початку будівництва інвестовано близько 6 млрд грн.

При цьому Котін не допускає якихось ризиків із введенням у роботу сховища. "Дуже скоро ми почнемо постачати реальні контейнери на ЦСВЯП із ядерним паливом. Я не думаю, що в нас не вийде з якихось причин це зробити", - зазначив він.

Глава НАЕК наголосив, що перші контейнери надійдуть уже до кінця року, згідно з затвердженими графіками, які передбачають і певний запас міцності на самих АЕС.

"Це 100%, що ми не будемо везти їх до РФ", - резюмував Котін.

Присутній на відкритті міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що ЦСВЯП є найважливішим проектом у багатьох аспектах, насамперед енергонезалежності від РФ.

"Ідеться про реальну незалежність від Росії, одну з найважливіших речей, які ми маємо забезпечити", - сказав міністр.

Раніше міністр енергетики анонсував відкриття ЦСВЯП орієнтовно до Дня Незалежності України - 24 серпня.

За його словами, із введенням ЦСВЯП "ми справді економимо величезні кошти - близько $200 млн щорічно на вивезення до РФ відпрацьованого ядерного палива".

Крім цього, Кабінет міністрів 11 серпня затвердив Державну економічну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) вітчизняних атомних станцій до 2025 року обсягом орієнтовно 8,9 млрд грн, з яких власні кошти НАЕК "Енергоатом" - 7,5 млрд грн, кредитні кошти, які залучає генкомпанія, - 1,38 млрд грн.

Кошти залучаються підприємством під державні гарантії за кредитним договором від 27 грудня 2017 року із "Сентрал сторедж сейфті проджект траст" (США). Згідно з документом, розмір кредитування становить до $250 млн із терміном повернення 20 років, процентна ставка - 6,833% річних. Погашення кредиту здійснюється, починаючи з четвертого року від дати видачі (з травня 2021 року), щоквартально рівними частинами.

Цільове використання кредитних коштів - зокрема, фінансування витрат за проектом запуску Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Повернення коштів, а також відсотків здійснюється за рахунок надходжень за відпущену генкомпанією е/е в межах затвердженого тарифу.

Спорудження ЦСВЯП розпочалося в листопаді 2017 року. Сховище дасть змогу "Енергоатому" значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням із ВЯП, яке до 2021 року вивозили на тимчасове зберігання до РФ. Послугами російських компаній зі зберігання ВЯП із введенням в експлуатацію в 2001 році пристанційного сховища ВЯП сухого контейнерного типу не користувалася лише Запорізька АЕС (шість енергоблоків ВВЕР-1000).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА