20:41 25.08.2021

Влада Грузії має намір знижувати зовнішній держборг, у 2020 році він виріс майже на третину

2 хв читати
Влада Грузії має намір знижувати зовнішній держборг, у 2020 році він виріс майже на третину

Одним з головних завдань уряду Грузії нині є скорочення різко збільшеного у 2020 році на тлі пандемії COVID-19 зовнішнього державного боргу країни, заявив прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі журналістам у середу.

"У минулому році уряд запозичив на зовнішньому ринку $3 млрд, що перевищило ліміти і рекомендації, встановлені міжнародними фінансовими організаціями", - сказав Гарібашвілі, за словами якого, стратегія полягає у поступовому скороченні зовнішнього боргу в 2021 році і утриманні від нових кредитів.

При цьому він зазначив, що ставка була зроблена на поступове відкриття економіки, зростання якої почало виражатися двозначними цифрами. "Уже в квітні у нас був безпрецедентний економічний ріст на 45%, який вселив у бізнес впевненість, почуття стабільності та передбачуваності", - заявив прем'єр, констатувавши, що в травні було зростання ВВП на 25,8%, в червні - на 18,7%, за січень-червень цього року - на 12,7% у річному обчисленні.

"Це означає додаткові надходження в бюджет, який у липні був збільшений на 1,2 млрд ларі, з них 600 млн ларі спрямовані на фінансування охорони здоров'я, що раніше не було передбачено в бюджеті і в іншому випадку нам довелося б брати у цьому році новий кредит", - зазначив Гарібашвілі.

Згідно з основними економічними і фінансовими індикаторами Грузії, які в липні 2021 року були оновлені у зв'язку з поліпшенням прогнозу зростання економіки за підсумками поточного року до 7,7% проти раніше очікуваних 4,3%, обсяг державного зовнішнього боргу країни прогнозується в розмірі 43,4 % ВВП.

Як повідомлялося раніше, в 2020 році державний зовнішній борг країни збільшився на 31,3% - до $7 млрд 535,2 млн, або 47,4% ВВП.

Офіційний курс на 25 серпня - 3,1191 ларі / $1.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА