Інтерфакс-Україна
13:04 30.08.2021

Україна відмовляється від приватизації обленерго на користь передачі їх в управління Міненерго - указ

2 хв читати
Україна відмовляється від приватизації обленерго на користь передачі їх в управління Міненерго - указ

Кабінет Міністрів спільно з Фондом держмайна України (ФДМ) до 31 серпня мають виключити з переліку об'єктів великої приватизації та переліку об'єктів малої приватизації пакети акцій операторів систем розподілу електричної енергії (обленерго), що належать державі, із подальшою передачею їх в управління Міністерства енергетики.

Відповідне доручення міститься в рішенні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 30 липня цього року, яке введене в дію указом президента №452 від 28 серпня та оприлюднене на сайті глави держави.

"Завершити реалізацію заходів щодо відокремлення діяльності операторів систем розподілу електроенергії, акції яких перебувають у державній власності, та постачальників універсальних послуг і здійснити передачу постачальників універсальних послуг державної форми власності в управління державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", - йдеться також у документі.

Як повідомлялося, до приватизації кілька років готують пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" і "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% - "Запоріжжя-" та 50,99% "Тернопільобленерго". У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ("Миколаїв-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Хмельницькобленерго") заплановано на лютий 2022 року, тоді як ще двох обленерго, які залишаються у держави ("Тернопіль-" та "Черкасиобленерго"), поки що немає.

Передбачалося, що найближчим часом буде оголошено конкурс із відбору радника для їх продажу.

"Два (обленерго) ще не можемо поставити в графік, тому що не дуже розуміємо, як приймуть рішення інші органи влади, які від нас не залежать", - пояснив голова ФДМ Дмитро Сенниченко. Він нагадав, що у випадку "Черкасиобленерго" ФДМ управляє 46% акцій, а ще 25% перебувають в управлінні ПрАТ "Українська енергозберігаюча сервісна компанія" ("УкрЕСКО"), і ці два пакети потрібно об'єднати. "Скільки не ходимо до Мінфіну, пропонуємо варіанти, вони кажуть, що так не виходить. Ми говоримо: "Запропонуйте!". Але пропозицій не отримуємо", - описав голова ФДМ тоді поточну ситуацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА