13:32 30.08.2021

Повторний аукціон із приватизації ОГХК відбудеться 29 жовтня - ФДМ

3 хв читати
Повторний аукціон із приватизації ОГХК відбудеться 29 жовтня - ФДМ

Аукціонна комісія Фонду державного майна України на засіданні в понеділок визначила нову дату приватизаційного аукціону з продажу АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) - він відбудеться 29 жовтня об 11:00, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі ФДМ.

"Фонд державного майна виконає поставлене завдання здійснити приватизацію ОГХК у 2021 році, саме тому ми забезпечили всі можливості для потенційних інвесторів, зокрема іноземних, взяти участь у прозорому аукціоні", - прокоментував на прохання агентства нову дату заступник голови фонду Тарас Єлейко.

За його словами, потенційні інвестори матимуть достатньо часу для того, щоб якісно підійти до аукціону, зокрема належним чином підготувати документи та направити заявки для участі в ньому.

Як повідомлялося, ФДМ наприкінці червня призначив на 31 серпня аукціон із продажу ОГХК зі стартовою ціною 3,7 млрд грн. За даними фонду, він вів переговори з двома десятками потенційних інвесторів, 18 з яких підписали договір про нерозголошення, а близько десятка активно здійснювали дью-дилідженс (Due Diligence) об'єкта. Однак заявки на аукціон направили лише три компанії, два з трьох претендентів не змогли подати повний пакет документів, а один не зробив обов'язковий внесок для участі в аукціоні, тому обидва були дискваліфіковані, що і спричинило скасування аукціону 27 серпня.

Згідно з даними заступника голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолани Підласої (фракція "Слуга народу"), з трьох компаній, що подали заявки, одна пов'язана з Дмитро Фірташем - колишнім орендарем гірничо-збагачувальних комбінатів ОГХК, які мають найбільші активи в титановій галузі в Україні серед приватних компаній. "Ще один із претендентів - невідоме українське ТОВ, за яким не стоїть жоден системний інвестор", - додала Підласа.

Уряд зарахував ОГХК до списку підприємств, що підлягають до приватизації, у серпні 2016 року. Терміни приватизації відкладали кілька разів, останнього - у зв'язку з коронакризою та карантином.

Радником з приватизації є "BDO корпоративні фінанси" у складі консорціуму з Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise. Його винагорода складається з двох частин: фіксованої та варіаційної в 1% від суми продажу об'єкта.

ОГХК реалізує продукцію до більш ніж 30 країн світу та є одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Основні ринки збуту - ЄС, Китай, Туреччина, а також США та країни Африки. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу: інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію підприємства. Серед інших умов: не звільняти працівників протягом шести місяців і забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.

ОГХК у 2020 році збільшила чистий прибуток у 4,2 раза порівняно з 2019 роком - до 369,18 млн грн, чистий дохід за минулий рік скоротився на 11,5% - до 3 млрд 127,63 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА