07:55 03.09.2021

ПСГ України будуть затребувані навіть у разі "нульового" транзиту

2 хв читати
ПСГ України будуть затребувані навіть у разі "нульового" транзиту

Підземні сховища газу (ПСГ) України будуть затребувані навіть у разі сценарію "нульового" транзиту, і не вимагатимуть значної оптимізації їх інфраструктури на відміну від лінійної частини ГТС, повідомив глава АТ "Укртрансгаз" Сергій Перелома журналістам на прес- конференції.

"Коли ми говоримо про такий сценарій - він меншою мірою технологічно стосується ПСГ... Я не погоджуся, що у нас будуть порожні ПСГ. Я вважаю, що ми будемо змушені більш активно їх використовувати, і робити великі запаси для гарантії проходження і опалювального сезону, і стабільного забезпечення українських споживачів", - сказав глава УТГ.

За його словами, оператор ПСГ готується до різних сценаріїв своєї роботи, і зможе легко пристосуватися до відповідної роботи оператора ГТС України.

"Українські ПСГ з точки зору транзиту є балансуючим механізмом. Якщо транзиту немає, то вони як та акумуляторна батарея, яка може зберігати і віддавати, коли це необхідно. Не зникне потреба в сховищах у разі зменшення транзиту, їх соціальна значимість навіть підвищиться", - пояснив Перелома.

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною проектною ємністю 31 млрд куб. м, входять Більче-Волицьке-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м) і Вергунське ПСГ, яке знаходиться на тимчасово окупованій території (0,4 млрд куб. м).

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна вклала у модернізацію енергосистеми в рамках синхронізації з європейською понад EUR600 млн

Імпорт е/е в 2021 р. склав трохи більше за 1% споживання, найбільшим експортером стала Білорусь

Україна буде запрошена до сертифікації "Північного потоку-2" під час розгляду цього питання ЄК

У середньому витрати іноземних туристів в Україні у 2021 році становлять $929 - ДАРТ

Нацбанку достаточно монетарных инструментов для реакции на ситуацию, ограничения являются рудиментом – глава НБУ

Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу через стресові рівні ставок - НБУ

НБУ в найближчі квартали утримається від інтервенцій із купівлі валюти для поповнення резервів

НБУ підвищив облікову ставку до 10% річних

УЗ з'ясовує з польською PKP причини скорочення пропускної спроможності транзиту, звинувачує поляків у значному простої вагонів

Група депутатів пропонує випуск облігацій під гарантії США для погашення боргу ДПЗКУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА