14:13 03.09.2021

Глава Мінфіну розраховує утримати інфляцію в Україні в межах 10%

1 хв читати
Глава Мінфіну розраховує утримати інфляцію в Україні в межах 10%

Міністр фінансів Сергій Марченко вбачає потенціал для утримання інфляції в рамках 10%.

"Є сподівання, що вдасться утримати інфляцію в рамках 10%, не перевищуючи 10%", - сказав він під час Українського фінансового форуму, організованого ICU.

Згідно з даними Держстату, інфляція за підсумками липня 2021 року в Україні зросла до 10,2% у річному вимірі, тоді як у червні цей показник був на рівні 9,5%. Водночас НБУ очікує, що за підсумками третього кварталу інфляція сягне піку цього року на рівні 11,2%.

Коментуючи погіршення очікувань низки інвестиційних банків щодо зростання економіки України, міністр зазначив, що ці прогнози базуються на показниках зростання ВВП у другому кварталі порівняно з аналогічним періодом минулого року.

"Поки що складно оцінювати кінець року, тому що основні капітальні інвестиції та видатки плануються на третій-четвертий квартал", - сказав Марченко.

За його словами, ситуація буде покращуватися, про що свідчить постійне зростання роздрібного товарообігу, а також потенціал зростання будівельної галузі.

"Ми до кінця року очікуємо стабільної ситуації і щодо держфінансів, і в економіці, без різких шоків. Я думаю, що 4% ВВП зростання цього року у нас буде", - підсумував Марченко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА