18:35 03.09.2021

Запаси газу в ПСГ України станом на 1 вересня перевищили 18 млрд куб. м, сховища заповнені майже на 60% - "Нафтогаз"

2 хв читати
Запаси газу в ПСГ України станом на 1 вересня перевищили 18 млрд куб. м, сховища заповнені майже на 60% - "Нафтогаз"

У підземних сховищах газу (ПСГ) України станом на 1 вересня цього року накопичено 18,16 млрд куб. м газу, що становить 58,7% їхньої загальної місткості та відповідає середньому рівню наповненості газосховищ Європи, повідомив департамент інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України".

"Ми готуємося до опалювального сезону, зокрема, продовжуємо імпортувати газ. За нашими внутрішніми планами запаси газу мають бути ще більше", - наведено у повідомленні слова голови правління НАК Юрія Вітренка.

До початку опалювального сезону "Нафтогаз" планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в українських ПСГ, уточнили в НАК, зазначивши, що такого обсягу буде достатньо для стабільного проходження опалювального сезону навіть при можливих додаткових потребах теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

Згідно з повідомленням, в українських ПСГ у режимі "митний склад" зберігається 3,3 млрд кубометрів газу, що належить іноземним трейдерам і приватним компаніям-резидентам.

За словами в. о. генерального директора АТ "Укртрансгаз" Сергія Переломи, не варто побоюватися проблем, пов'язаних із можливим реекспортом газу, що належить нерезидентам.

"Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували 0,06 млрд куб. м. Усі інші запаси або реалізовані на українському ринку, або залишаються в ПСГ", - зазначив він.

У "Нафтогазі" також звернули увагу на те, що уряд розпорядженням №586-р від 9 червня 2021 року зобов'язав НАК забезпечити на середину жовтня запаси природного газу в підземних сховищах країни обсягом щонайменше 17 млрд куб. м, водночас такий обсяг блакитного палива був закачаний вже станом на 1 серпня.

Водночас, згідно з презентацією НАК, запаси газу станом на 1 вересня-2021 майже досягли їхнього рівня у цей самий період у 2019 році (59% або 18,25 млрд куб. м), але суттєво нижче рівня 2020 року - 82,8% або 25,63 млрд куб. м.

У 2016 році цей показник становив 40,4% (12,49 млрд куб. м), у 2017 році - 48% (14,84 млрд куб. м), у 2018 році - 47,3% (14,63 млрд куб. м).

Що стосується рівня закачування в ПСГ низки європейських країн, то найвищий він у Польщі - 91,1% і найнижчий в Австрії - 46,4%, свідчить презентація НАК.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна вклала у модернізацію енергосистеми в рамках синхронізації з європейською понад EUR600 млн

Імпорт е/е в 2021 р. склав трохи більше за 1% споживання, найбільшим експортером стала Білорусь

Україна буде запрошена до сертифікації "Північного потоку-2" під час розгляду цього питання ЄК

У середньому витрати іноземних туристів в Україні у 2021 році становлять $929 - ДАРТ

Нацбанку достаточно монетарных инструментов для реакции на ситуацию, ограничения являются рудиментом – глава НБУ

Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу через стресові рівні ставок - НБУ

НБУ в найближчі квартали утримається від інтервенцій із купівлі валюти для поповнення резервів

НБУ підвищив облікову ставку до 10% річних

УЗ з'ясовує з польською PKP причини скорочення пропускної спроможності транзиту, звинувачує поляків у значному простої вагонів

Криптовалюти дешевшають від початку 2022 року на очікуваннях жорсткості монетарної політики ФРС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА