Інтерфакс-Україна
18:35 03.09.2021

Запаси газу в ПСГ України станом на 1 вересня перевищили 18 млрд куб. м, сховища заповнені майже на 60% - "Нафтогаз"

2 хв читати
Запаси газу в ПСГ України станом на 1 вересня перевищили 18 млрд куб. м, сховища заповнені майже на 60% - "Нафтогаз"

У підземних сховищах газу (ПСГ) України станом на 1 вересня цього року накопичено 18,16 млрд куб. м газу, що становить 58,7% їхньої загальної місткості та відповідає середньому рівню наповненості газосховищ Європи, повідомив департамент інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України".

"Ми готуємося до опалювального сезону, зокрема, продовжуємо імпортувати газ. За нашими внутрішніми планами запаси газу мають бути ще більше", - наведено у повідомленні слова голови правління НАК Юрія Вітренка.

До початку опалювального сезону "Нафтогаз" планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в українських ПСГ, уточнили в НАК, зазначивши, що такого обсягу буде достатньо для стабільного проходження опалювального сезону навіть при можливих додаткових потребах теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

Згідно з повідомленням, в українських ПСГ у режимі "митний склад" зберігається 3,3 млрд кубометрів газу, що належить іноземним трейдерам і приватним компаніям-резидентам.

За словами в. о. генерального директора АТ "Укртрансгаз" Сергія Переломи, не варто побоюватися проблем, пов'язаних із можливим реекспортом газу, що належить нерезидентам.

"Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували 0,06 млрд куб. м. Усі інші запаси або реалізовані на українському ринку, або залишаються в ПСГ", - зазначив він.

У "Нафтогазі" також звернули увагу на те, що уряд розпорядженням №586-р від 9 червня 2021 року зобов'язав НАК забезпечити на середину жовтня запаси природного газу в підземних сховищах країни обсягом щонайменше 17 млрд куб. м, водночас такий обсяг блакитного палива був закачаний вже станом на 1 серпня.

Водночас, згідно з презентацією НАК, запаси газу станом на 1 вересня-2021 майже досягли їхнього рівня у цей самий період у 2019 році (59% або 18,25 млрд куб. м), але суттєво нижче рівня 2020 року - 82,8% або 25,63 млрд куб. м.

У 2016 році цей показник становив 40,4% (12,49 млрд куб. м), у 2017 році - 48% (14,84 млрд куб. м), у 2018 році - 47,3% (14,63 млрд куб. м).

Що стосується рівня закачування в ПСГ низки європейських країн, то найвищий він у Польщі - 91,1% і найнижчий в Австрії - 46,4%, свідчить презентація НАК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Автомагістраль-Південь" починає реалізацію інфраструктурного проєкту в Румунії з бюджетом EUR460 млн

АМКУ дозволив "Кернелу" придбати акції агрохолдингу "ІМК" упродовж року

Київрада пропонує законодавчо унормувати площу землі для передачі у власність без конкурсу

ЄБРР покриє ризики ПроКредит Банку за новими енергокредитами на EUR60 млн

Діючий тариф на е/е для населення забезпечує "Енергоатому" 49 млрд грн на рік додаткових залишків прибутку й амортизації

Опонент Полтавського ГЗК у спорі у ВС на 4,7 млрд грн подав заявку на банкрутство підприємства – Ferrexpo

"Інтерпайп" призначив новим гендиректором ексголову представництва Tenaris в США

Перемовини про придбання "Кернелом" агрохолдингу ІМК призупинено

Ціни на свинину можуть знизитися через низький купівельний попит

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА