Інтерфакс-Україна
18:20 10.09.2021

В Україні готують ДСТУ з електронної комерції

2 хв читати
В Україні готують ДСТУ з електронної комерції

На сайті ДП «УкрНДНЦ» 10 вересня опубліковане повідомлення про розроблення першої редакції проекту національного стандарту - ДСТУ «Настанови з електронної комерції».

Над проектом з початку року працювала робоча група при Національному органі стандартизації, до якої увійшли представники споживчих організацій, бізнес-асоціацій, учасники ринку е-commerce, а також державні регулятори: Мінцифри, Мінекономіки, Мініфраструктури, Держпродспоживслужба.

Стандарт з електронної комерції представляє собою набор керівних принципів, дотримання яких дозволить організаціям створювати більш зручні та орієнтовані на споживача бізнес-процеси.

Проект стандарту чітко прописує, що повинен робити кожен з суб’єктів електронної комерції по всьому ланцюгу від представлення товару до післяпродажного обслуговування споживача.

Проект нормативного документа на сьогодні має такі основні розділи: Заходи перед покупкою (створення, представлення, керування контентом), Заходи під час покупки (заходи до оплати, під час оплати, засоби оплати, безпека платежів, розрахункові документи, гарантійні зобов’язання), Заходи після оплати (управляння ризиками, дефекти продукції), Заходи після покупки (доставка, оплата під час доставки, відстеження та підтвердження доставки, повернення замовлення, відшкодування), Підтримка споживачів (опрацювання зворотного зв'язку, робота зі скаргами, вирішення спорів), Верифікація продавця (електронний торговельний майданчик та покупець), ідентифікація продавців,  системи моніторингу, контент для продавців, продавці та споживачі.

Ініціаторами розробки стандарту в Україні виступили ГО «Союз Споживачів України» та ГС «Цифровий розвиток України», процес розробки стандарту взяла на себе ГО «Міжнародна Академія Стандартизації».

До 8 листопада приймаються коментарі до проекту національного стандарту - ДСТУ «Настанови з електронної комерції».

Для отримання проекту в електронному вигляди та направлення пропозицій звертайтесь за електронною адресою: [email protected]

Нагадаємо, що Мінекономіки розробило проект Закону України «Про захист прав споживачів»  який покликаний запровадити дієві механізми з регулювання електронної комерції та передбачає відповідальність за ненадання повної інформації суб’єктом господарювання щодо його ідентифікації. Паралельно з цим Мінекономіки спільно з Мінцифри працюють над створенням платформи «Е-покупець». Цей електронний сервіс дозволить  ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Держпродспоживслужбою «Перевірений продавець».

 

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА