19:04 10.09.2021

"Нафтогаз" може частково забезпечити облгази ресурсом внутрішнього видобутку для недопущення різкого зростання тарифів

1 хв читати
"Нафтогаз" може частково забезпечити облгази ресурсом внутрішнього видобутку для недопущення різкого зростання тарифів

НАК "Нафтогаз України" на тлі різкого зростання ринкових цін на природний газ може частково забезпечити операторів газорозподільних систем (ГРС, облгази) ресурсом внутрішнього видобутку для недопущення відповідного зростання тарифів на розподіл, повідомив голова ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

"У тарифі облгазів на сьогодні передбачена ціна (на виробничо-технологічні втрати - ІФ) по 7,4 грн/куб. м, а ціна на ринку вже 21 грн. До січня регулятор має встановити новий тариф. Питання: яку ціну на газ регулятор закладатиме в тариф? Якщо 21 грн, то це буде дуже значне зростання тарифів на розподіл газу для населення. Думаю, політично це неможливо", - сказав він у коментарі агентству" Інтерфакс-Україна ".

Макогон пояснив, що якщо зберегти в тарифі ГРС на розподіл ціну газу на рівні 7 грн/куб. м, то облгази не зможуть купити і забезпечити себе необхідним обсягом ресурсу і відбиратимуть його з магістральних мереж ОГТСУ, тому наразі триває обговорення різних варіантів вирішення цієї проблеми.

Водночас він нагадав, що "Нафтогаз" більшу частину свого ресурсу за цінами, нижчими за ринкові, продає тепловикам, а також реалізує його для потреб населення, "тому на всіх внутрішнього газу не вистачить".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА