17:10 11.09.2021

Глава "Нафтогазу" заявив про технічні проблеми у разі різкого зниження "Газпромом" транзиту

2 хв читати
Глава "Нафтогазу" заявив про технічні проблеми у разі різкого зниження "Газпромом" транзиту

Можливе різке зниження "Газпромом" обсягів транзиту природного газу через Україну в разі запуску "Північного потоку-2" призведе до таких змін фізико-хімічних властивостей газу, які викличуть питання у європейських операторів газотранспортних систем (ГТС) на західному кордоні України, заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Якщо ("Газпром") нічого не даватиме (газ на вхід української ГТС), то нам навіть простіше – нічого не треба виконувати. Але якщо він буде давати якісь невеликі обсяги газу або якщо буде дуже сильно варіювати: один день максимум, а інший день, скажімо, мінімум - то будуть фізичні проблеми, як забезпечити транзит, необхідні фізико-хімічні властивості газу, які специфіковані згідно з контрактом між оператором українським і операторами Словаччини, Польщі, Угорщини тощо", - сказав Вітренко в кулуарах YES Brainstorming у Києві в суботу.

За його словами, в такій ситуації європейські оператори можуть заявити, що Україна порушує умови контракту за фізико-хімічними властивостями газу, що створює їм певні технічні проблеми і ставить під питання нинішню надійність транзиту через Україну.

Глава "Нафтогазу"зазначив, що в транзитному контракті є "якісь загальні положення, які, в принципі, теоретично можуть нас захистити, якщо ми потім підемо до суду", проте слід привертати увагу до цієї можливої проблеми вже зараз.

"Тому важливо це питання наперед якимось чином вирішувати", - наголосив Вітренко.

За його словами, для стабільного рішення необхідно усунути монополію "Газпрому" на постачання газу з Росії в Європу транзитом через Україну, перенести точки доступу з західного кордону України на кордон з РФ, і саме в цьому був весь сенс переведення роботи української ГТС на європейські правила.

Як повідомлялося, в 2021-2024 роках на українському газотранспортному коридорі діє нова обов'язкова "бронь" для "Газпрому" за принципом "качай або плати" (ship or pay): 40 млрд куб.м (110 млн куб. м на добу) після 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) в 2020 році.

Минулого року "Газпром" прокачав менше контрактного обсягу – 55,8 млрд куб.м, знизивши його на 37,7% порівняно з 2019 роком (89,6 млрд куб. м). Середньодобовий обсяг транзиту за рік становив 153 млн куб.м при заброньованих 178 млн куб. м, хоча за невикористані потужності "Газпром" і заплатив згідно з контрактом.

У Міненерго України, "Нафтогазі" і операторі ГТС України (ОДТСУ) допускають, що в разі запуску "Північного потоку-2" "Газпром" готовий буде різко скоротити постачання газу через Україну, не чекаючи на завершення поточного контракту в 2024 році і попри необхідність оплати невикористаних потужностей ОДТСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА