16:33 20.09.2021

Частка нелегальних сигарет в Україні у лютому-травні 2021 року зросла до 15,9% - дослідження Kantar

3 хв читати
Частка нелегальних сигарет в Україні у лютому-травні 2021 року зросла до 15,9% - дослідження Kantar

Частка нелегальних тютюнових виробів на ринку України за період лютий-травень 2021 року зросла на 3,1 п. п. - до 15,9%, це максимальний показник, зумовлений переважно зростанням нелегального продажу маркованої як Duty Free продукції, а також призначеної на експорт.

Такі дані оприлюднив дослідний інститут "Kantar Україна" шляхом опитування 3,3 тис. дорослих курців на всій території країни, а також вивченням походження тютюнових виробів, які перебувають в обігу.

Згідно з дослідженням, загальний обсяг нелегально реалізованих сигарет із початку року, включаючи травень, становить 7,21 млрд шт., що призвело до недоотримання державним бюджетом 13,2 млрд грн податкових відрахувань.

Kantar уточнив, що у травні 2021 року частка підробленої продукції на українському ринку сигарет зросла порівняно з лютим на 1,8 п. п. - до 4,2%, частка маркованої для Duty Free та експорту продукції, яка нелегально реалізується в країні, - на 1,3 п. п., до 8,2%, при цьому частка контрабандних сигарет знизилася на 0,1 п. п. - до 1,6%.

За підсумками дослідження, середньорічний рівень нелегального продажу тютюнових виробів у січні-травні 2021 року зріс у 2,1 раза порівняно з показником за весь 2020 рік - до 14,4%. При цьому з початку цього року частка підробок на внутрішньому ринку сигарет зросла порівняно з даними за 2020 рік на 3,1 п. п. - до 5,1%, частка маркованої для Duty Free та експорту продукції, яка нелегально реалізується в Україні, - на 4,8 п. п., до 7,6%, при цьому частка контрабандних сигарет знизилася на 0,5 п. п. - до 1,7%.

"Крім чергового зростання обсягів нелегальної тютюнової продукції, ще однією особливістю 2021 року є те, що відбувається зміна каналів поширення нелегальної продукції. У 2021 році через кіоски та магазини реалізовано втричі більше нелегальної тютюнової продукції, ніж у 2020 році", - констатувала аналітик "Kantar Україна" Тетяна Свердлик, слова якої наведено в дослідженні.

Інститут уточнив, що 62% тютюнових виробів, нелегально реалізованих як експортна або Duty Fre-продукція, мають позначку виробництва Винниківської тютюнової фабрики (Винники Львівської обл.) і марковані як такі, що не призначені для продажу в Україні. Частка невстановлених виробників становить 20%, ТОВ "Юнайтед табако" (Жовті Води Дніпропетровської обл.) - 15%.

Найпоширенішими марками цієї групи нелегальної продукції є маркований як Duty Free бренд Compliment - із часткою 47%, а також призначені для експорту, але які продаються в Україні, ТМ Marshall (13%), Marvel (10%), Urta (по 8%) і Jin Ling (6%). Загальна частка зазначених брендів у цій групі продукції становить 84%.

Kantar зазначив, що 49% контрабандних сигарет - продукція Гродненської тютюнової фабрики (Білорусь), 15% - фабрик Молдови. Найпоширенішими контрабандними марками є Credo, Fest, Queen, Dove, NZ, Ritm.

Уточнюється, що 63% нелегальної продукції поширюється в семи областях України. Найбільше - в Одеській та Харківській (по 13%), Донецькій (10%), Дніпропетровській (8%), Запорізькій, Хмельницькій та Львівській (по 6%) областях.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Узбекистан і Афганістан можуть обговорити проекти будівництва ЛЕП та залізниці

S & P підвищив кредитний рейтинг "Метінвесту" до рівня "B+", що вище суверенного рейтингу України

"Нафтогаз" моделює різні сценарії проходження опалювального сезону - Вітренко

Різниця між поточним видобутком "Укргазвидобування" і споживанням газу населенням становить 0,5-1 млрд куб. м - Вітренко

АМКУ зможе стежити за маржею газзбутів під час постачання газу населенню завдяки впровадженню балансувальних груп - Вітренко

Штучне регулювання цін на реалізацію газу приватними компаніями в Україні призведе до падіння його видобутку - профільна асоціація

Рада планує 20 жовтня розглянути в першому читанні проект держбюджету-2022 - Стефанчук

Кабмін надав "Антонову" держгарантії до 470 млн грн для будівництва Ан-32

ДТЕК почав постачати майже 50 тис. тонн вугілля на "Центренерго" та "Донбасенерго" для покриття дефіциту ресурсу

Fitch підтвердило рейтинги держбанків "B" і підвищило рейтинг стійкості Укрексімбанку до "b-"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА